Jarocińskie Rytmy Młodych – znamy szczegóły konkursu

Zespoły, to informacja dla was – ruszyły zgłoszenia do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Jest o co walczyć. Kapela wyłoniona przez jury zagra na głównej scenie festiwalu, a to zaledwie jedna z nagród. Podpowiadamy, gdzie i jak możecie się zgłaszać.

Komunikat jest prosty: zgłoszenia wystartowały 1 marca na stronie konkursu. Rejestracja będzie otwarta do 22 marca.

Aby się zarejestrować, należy wypełnić stosowny formularz (online), załączając informacje o zespole, a także próbkę muzycznych umiejętności kapeli. To tyle. Resztę zrobią jurorzy, na których barkach będzie spoczywał ciężar skrupulatnego sprawdzenia każdego zgłoszenia. 50 najlepszych zespołów wyłonią Piotr Metz, Krzysztof Zalewski, Michał Wiraszko i Tomasz Jankowski.

W kolejnym etapie spośród 50 bandów wyselekcjonowanych przez jury internauci wybiorą 20 artystów, którzy będą mieli okazję zaprezentować się na czterech objazdowych koncertach półfinałowych. Półfinały będą odbywać się kolejno w Rudzie Śląskiej (30 kwietnia), Gdańsku (6 maja), Poznaniu (14 maja) i Warszawie (27 maja).

O tym, kto wygra w danym mieście, zadecydują jurorzy, którzy na żywo obejrzą występ każdego z zakwalifikowanych. Następnym – i już ostatnim – etapem jest koncert na głównej scenie Jarocin Festiwalu, gdzie pokaże się każdy z czterech finalistów. Na festiwalu będą mogła również zameldować się cała półfinałowa dwudziestka, która otrzyma darmowe karnety na festiwal.

Jeśli chodzi o nagrody główne, są to m.in. udział w jesiennej trasie koncertowej jednej z gwiazd festiwalu w roli supportu, nagranie singla oraz profesjonalna obsługa medialna przy jego premierze.

Ważna rzecz: jeżeli macie już podpisany kontrakt z wytwórnią, odpuśćcie – konkurs skierowany jest do artystów niezwiązanych z żadnym labelem.

Więcej o przyszłorocznej edycji Jarocin Festiwalu pisaliśmy w artykule: „Jarocin Festival: Impreza w rękach ambasadorów – kto zagra?”.

Odbywające się od początku lat 70. Wielkopolskie Rytmy Młodych to jeden z najważniejszych polskich przeglądów debiutantów. Artyści, którzy debiutowali w Jarocinie, to m.in. Katarzyna Nosowska, Muniek Staszczyk i Tomasz Lipiński.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV