Jarocin Festival: Impreza w rękach ambasadorów – kto zagra?

Znamy szczegóły kolejnej odsłony Jarocin Festiwalu. Impreza, która w tym roku odbędzie się w dniach 14-16 lipca, zostanie oddana w ręce ambasadorów – Wojciecha Waglewskiego, Fisza, Emade i Krzysztofa Zalewskiego. Co to oznacza?

Już tłumaczymy: organizatorzy postanowili zmodernizować formułę festiwalu, opierając poszczególne dni imprezy na postaciach ambasadorów. Ci będą mieli wpływ m.in. na to, kto i gdzie zagra w ramach wydarzenia.

Jarocin Festiwal w tym roku obejmie swoim zasięgiem Rynek Staromiejski, Park Radolińskich, ruiny kościoła św. Ducha, Spichlerz Polskiego Rocka, Scenę na trawie oraz Jarociński Ośrodek Kultury.

Jak co roku częścią Jarocin Festiwalu będzie konkurs Jarocińskie Rytmy Młodych, do którego zgłoszenia wystartują 1 marca.

Nowością będzie natomiast nadanie imprezie motywu przewodniego. Tym razem będzie on związany z postacią Czesława Niemena i upamiętnieniem jedynego koncertu artysty na jarocińskim festiwalu (w tym roku minie 30 lat od tego wydarzenia). Z tej okazji z utworami autora „Dziwny jest ten świat” na festiwalowej scenie zmierzy się Krzysztof Zalewski.

To jednak nie koniec. Ogłoszeni zostali bowiem już pierwsi artyści Jarocin Festiwalu. Wśród nich – oprócz ambasadorów – są Happysad, Decapitated, Kaliber 44, Natalia Przybysz, kwintet Wojciecha Mazolewskiego i Mitch&Mitch.

Więcej szczegółów na stronie festiwalu.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV