Będzie nowa płyta A Perfect Circle – jeszcze w 2017

Dobra wiadomość dla fanów A Perfect Circle, którzy od lat liczą na nowe wydawnictwo grupy. Zespół podpisał kontrakt z wytwórnią BMG, a to oznacza jedno: nowy materiał jest już w drodze. Krążek ma się ukazać jeszcze w tym roku.

„Właśnie podpisaliśmy nowy kontrakt z BMG! Nie możemy doczekać się zaprezentowania wam nowej muzyki. Nowy APC w 2017 r.” – poinformował Billy Howerdel, gitarzysta A Perfect Circle.

– Jesteśmy podekscytowani, witając A Perfect Circle i mogąc wkrótce zaprezentować światu ich długo wyczekiwany, nowy materiał – komentuje John Cohen z BMG. I dodaje: – Ich bezkompromisowe podejście, wizja i oddane rzesze fanów czynią z nich jednych z najbardziej spełnionych artystycznie i komercyjnie twórców rocka.

Przypomnijmy: „eMOTIVe”, ostatni album wydany przez A Perfect Circle, ukazał się w 2004 r. Jeśli więc grupie rzeczywiście uda się wypuścić w tym roku nową płytę, będzie to jej pierwszy nowy materiał od 13 lat.

A Perfect Circle tymczasem – na czele ze znanym z formacji Tool charyzmatycznym wokalistą Maynardem Jamesem Keenanem – szykuje się do pierwszego od 6 lat tournée, w ramach którego zagra ponad 20 koncertów w Stanach Zjednoczonych. Plany zespołu odnośnie występów w Europie nie są póki co znane – podobnie jak dokładna data premiery nowego albumu formacji. Pozostaje czekać.

Skład A Perfect Circle obok Billy’ego Howerdela i Maynarda Jamesa Keenana tworzą: James Iha (gitara), Matt McJunkins (gitara basowa) i Jeff Friedl (perkusja).

Merch A Perfect Circle dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV