Audioslave wraca na scenę – po 10 latach przerwy!

Podczas gdy wszyscy wokół ostro krytykują Donalda Trumpa, nowego przywódcę Stanów Zjednoczonych, fani rocka mają mu za co dziękować. By wyrazić sprzeciw wobec polityki Trumpa, w dzień jego zaprzysiężenia pierwszy od 10 lat koncert zagra grupa Audioslave. Ma to być początek jej powrotu na scenę!

Na ten dzień czekały rzesze fanów na całym świecie. Stało się – złożona z członków Rage Against The Machine i Soundgarden supergrupa Audioslave poinformowała o reaktywacji. Choć trudno w to uwierzyć, wszystko za sprawą prezydenta Donalda Trumpa.

Nowy prezydent USA zostanie zaprzysiężony w piątek, 20 stycznia. Tego samego dnia odbędzie się impreza zaangażowanego politycznie zespołu Prophets of Rage, w którego skład wchodzą m.in. Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk z Rage Against The Machine będący jednocześnie członkami Audioslave. Jak się okazuje, w organizowanej przez Prophets of Rage imprezie Anti-Inaugural Ball weźmie udział również Chris Cornell, czyli głos supergrupy, która – przypomnijmy – 10 lat temu zawiesiła działalność po wydaniu płyty „Revelations”.

To już pewne: Morello, Commerford, Wilk i Cornell wspólnie zagrają set Audioslave. Będzie to więc pierwszy występ supergrupy po ponad 10-letniej przerwie – i bardzo prawdopodobne, że nie ostatni. Członkowie Audioslave od jakiegoś już czasu wspominają bowiem, że rozważają reaktywację zespołu.

Koncert w ramach Anti-Inaugural Ball odbędzie się w Los Angeles, kilka tysięcy kilometrów od Waszyngtonu, gdzie już oficjalnie Donald Trump przejmie najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.

– To opór przeciw rasizmowi, seksizmowi, homofobii, zastraszaniu, dewastowaniu środowiska, faszyzmowi, przeciwko Donaldowi Trumpowi – zapowiada koncert Tom Morello, charyzmatyczny gitarzysta Audioslave.

Cóż, wychodzi na to, że fani rocka mają za co dziękować nowemu włodarzowi USA…

Wszystkim fanom Audioslave polecamy merch tego znakomitego zespołu. Znajdziecie go na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV