Chiny pokażą „Bohemian Rhapsody”, ale bez homoseksualizmu

Ogromna popularność i cztery Oscary przypieczętowały sukces „Bohemian Rhapsody”. Film lada dzień trafi na ekrany kin w Chinach – w wersji okrojonej o wszystkie sceny zdradzające homoseksualizm Freddiego Mercury’ego.

To najgłośniejsza muzyczna biografia ostatnich lat. Wielokrotnie nagradzany, w tym na niedawnej ceremonii wręczenia Oscarów, film „Bohemian Rhapsody” dotarł do najróżniejszych zakątków świata. W pół roku po oficjalnej premierze będą go mogli zobaczyć chińscy fani Queen. Film po raz pierwszy ma zostać wyświetlony w Państwie Środka 22 marca.

Chińska wersja „Bohemian Rhapsody” będzie się różnić od tej, która mogli obejrzeć mieszkańcy innych krajach. Jak donosi „The Hollywood Reporter”, film zostanie pozbawiony wszystkich ujęć o jawnym zabarwieniu homoseksualnym. Biorąc pod uwagę fakt, że jego główny bohater jest homoseksualistą, niegodziwych (oczywiście według chińskich cenzorów) scen wyleci prawdopodobnie co najmniej kilka…

Warto dodać, że wypowiedź Ramiego Maleka, który odbierając Oscara dla najlepszego aktora, wspomniał o homoseksualizmie Freddiego Mercury’ego, została ocenzurowana przez telewizję Mango TV, jeden z największych chińskich kanałów.

– Słuchajcie, zrobiliśmy film o geju, imigrancie, który żył bez przepraszania za to, kim jest. Fakt, że celebrujemy jego postać i jego historię, jest dowodem na to, że szukamy takich opowieści – podczas gali na gorąco wypowiadał się Malek.

Słowa „film o geju” telewizja Mango TV przetłumaczyła w transmisji „film o członku specjalnej grupy”. No cóż…

Przypomnijmy: światowa premiera „Bohemian Rhapsody” miała miejsce w październiku ubiegłego roku. W Polsce film zadebiutował 2 listopada.

„Bohemian Rhapsody” opowiada historię grupy Queen, skupiając się głównie na Freddiem Mercurym. Film zdobył już m.in. dwa Złote Globy (w kategoriach najlepszy film dramatyczny i najlepszy aktor w filmie dramatycznym), a także dwie nagrody BAFTA (w kategoriach najlepszy aktor i najlepszy dźwięk w filmie).

Licencjonowany merch Queen znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV