„Bohemian Rhapsody” z czterema Oscarami

Za nami kolejna ceremonia wręczenia Oscarów. Zwykle nie piszemy o filmie, ale tym razem jest ku temu okazja. Cztery statuetki zdobył film „Bohemian Rhapsody”, przełożona na kinowy ekran historia Freddiego Mercury’ego i Queen.

To był wspaniały wieczór dla twórców „Bohemian Rhapsody”, którzy minionej nocy w Dolby Theatre w Los Angeles, gdzie po raz kolejny rozdano Oscary, czterokrotnie wychodzili po odbiór prestiżowej nagrody.

Statuetkę dla najlepszego aktora odebrał Rami Malek, amerykański aktor egipskiego pochodzenia, który podbił serca widzów kreacją Freddiego Mercury’ego. Twórcy „Bohemian Rhapsody” triumfowali ponadto w kategoriach: montaż, dźwięk i montaż dźwięku.

Więcej nagród od „Bohemian Rhapsody” – bo aż 5 statuetek – zdobył film Alfonso Cuaróna „Roma”. W kategorii najlepszy film wygrał „Green Book”.

Przypomnijmy: światowa premiera „Bohemian Rhapsody” miała miejsce w październiku ubiegłego roku. W Polsce film zadebiutował 2 listopada.

„Bohemian Rhapsody” opowiada historię grupy Queen, skupiając się głównie na Freddiem Mercurym. Film zdobył już m.in. dwa Złote Globy (w kategoriach najlepszy film dramatyczny i najlepszy aktor w filmie dramatycznym), a także dwie nagrody BAFTA (w kategoriach najlepszy aktor i najlepszy dźwięk w filmie).

Licencjonowany merch Queen znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV