„Bohemian Rhapsody” Queen z dwoma miliardami odsłuchań na Spotify

Queen bije kolejny rekord. Na liczniku odsłuchań „Bohemian Rhapsody” na Spotify stuknęły właśnie dwa miliardy. W ten sposób Queen zostawia za sobą gwiazdy pokroju Guns N’ Roses, Nirvany czy Linkin Park.

Co jakiś czas piszemy o rockowych i metalowych klasykach, które przekraczają magiczną liczbę miliarda odtworzeń na YouTube lub Spotify. Dla Queen „Billion Vievs Club” to jednak za mało. W serwisie Spotify „Bohemian Rhapsody”, największy przebój Queen, ma już nie jeden, a dwa miliardy odsłuchań. Czyni go to prawdopodobnie najpopularniejszych rockowym evergreenem na świecie.

Zespół odnotował swoje osiągnięcie, publikując w swoich kanałach społecznościowych okolicznościowy post z fragmentem „Bohemian Rhapsody”.

„Bohemian Rhapsody” pochodzi z płyty „A Night at the Opera” z 1975 r. Utwór napisał Freddie Mercury, lider Queen, który połączył w nim trzy całkowicie różniące się światy: śpiew a capella, muzykę operową i pełnokrwisty rockowy odjazd. Singiel okazał się ogromnym sukcesem grupy, stając się punktem zwrotnym w karierze angielskiej formacji.

– Był to ważny utwór dla Freddiego – wspomina Brian May, gitarzysta Queen. – Traktuje o wewnętrznej przemianie. Nie było to dla Freddiego coś niezwykłego, że przychodził z fragmentami rzeczy, nad którymi pracował, i brzdąkał na pianinie. Pamiętam, że gdy skończyliśmy pracować nad „Bohemian Rhapsody”, wytwórnia powiedziała nam, że nie możemy wypuścić do radia sześciominutowego singla. Odmówiliśmy jednak skrócenia go. Mieliśmy coś w rodzaju premiery jeszcze przed finalnym miksem. Kenny Everett podkradł nam surową wersję i zagrał ją w radiu. Okazało się, że utwór nadaje się do radia, bo zwraca uwagę każdego.

CZYTAJ TEŻ: „CALIFORNICATION” RED HOT CHILI PEPPERS Z MILIARDEM ODTWORZEŃ NA YOUTUBE

W blisko 50 lat od premiery „Bohemian Rhapsody” wciąż pozostaje wielkim hitem. Jego nieśmiertelności z pewnością przysłużył się poświęcony Queen film z 2018 r., który zawdzięcza mu swoją nazwę. Warto odnotować, że popularność utworu nie słabnie również na YouTube. W tym serwisie „Bohemian Rhapsody” również powoli zbliża się do dwóch miliardów odtworzeń.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.