Max Cavalera założył nowy zespół z synem. Posłuchaj Go Ahead and Die

Pandemia koronawirusa zatrzymała branżę muzyczną, ale Max Cavalera nie jest kimś, kto potrafi bezczynnie czekać na lepsze czasy. Max wziął sprawy w swoje ręce i założył nowy zespół. Do sieci trafił pierwszy singiel projektu Go Ahead and Die.

W ostatnim czasie trudno oprzeć się wrażeniu, że byłego frontmana Sepultury dosłownie roznosi energia. Max Cavalera dopiero co chwalił się, że pracuje nad nowym albumem Soufly, ale to najwyraźniej mu nie wystarczało. Max zwerbował syna, wokalistę i basistę Igora Amadeusa, z którym założył nowy zespół Go Ahead and Die. Skład uzupełnił perkusista Zach Coleman znany m.in. z Black Curse i Khemmis.

– Ekstremalne czasy proszą się o ekstremalną muzykę – nie ma wątpliwości Max.

– Jesteśmy więcej niż podekscytowani, mogąc ogłosić podpisanie kontraktu z Nuclear Blast – dodaje Igor Amadeus Cavalera. – Są na pewno właściwym wyborem dla naszej kolosalnie ciężkiej płyty.

– Go Ahead and Die to rozpędzona, naładowana nienawiścią energia, której nie było od lat – podkreśla reprezentant drugiego już pokolenia metalowej familii Cavalera.

Wiemy już, że debiutancki album Go Ahead and Die pojawi się w czerwcu. Krążek promuje jeszcze gorący singiel „Truckload Full Of Bodies”. W sumie na pierwszym longplayu Go Ahead and Die znajdzie się 11 premierowych numerów.

Singiel „Truckload Full Of Bodies” udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: KTÓRY Z BRACI CAVALERA JEST BARDZIEJ „METALOWY”? MAX WYJAŚNIA

Max robi wszystko, by pomóc dzieciakom ustawić się w świecie metalu. Warto odnotować, że w Soufly, czyli obecnie jego prawdopodobnie najgłośniejszym projekcie ikony groove metalu, bębniarzem jest Zyon Graziano Cvalera, jego drugi syn z małżeństwa z Glorią Cavalerą (para pobrała się na początku lat 90. i jest razem do dziś – red.). Rodzina Cavalera ma metal we krwi, a jej młode pokolenie muzycznie ewidentnie idzie w dobrym kierunku.

fot. J. Louvau

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.