Soufly kończy prace nad nowym albumem. „To będzie coś totalnego”

Podobnie jak inne kapele, Soufly w tym roku może zapomnieć o dużych, międzynarodowych trasach. Mimo to Max Cavalera nie traktuje pandemii jako pretekstu do przerwy w działalności. Max i jego ekipa kończą kolejny longplay Soufly.

Max Cavalera ostatnio założył nową kapelę Go Ahead and Die, ale nie oznacza to, że teraz będzie zaniedbywał inne projekty. Wręcz przeciwnie – na ostatniej prostej jest nowy album Soufly, który niezależnie od rozwoju wypadków, ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Niedawno na instagramowym profilu Soufly pojawiły się pierwsze zdjęcia ze studia Platinum Underground, gdzie grupa rejestruje ścieżki. Goszcząc w podcaście Chrisa Enriqueza, Max nieco szerzej opowiedział o nadchodzącym wydawnictwie Soufly.

„Wspólnie z moim synem Zyonem praujemy nad tym materiałem od czerwca ubiegłego roku” – zaznaczył Max.

Były lider Sepultury zdradził, że album produkuje Arthur Rizk.

– Ściągnęliśmy go do Arizony – opowiada Max. – Zanim zaczęliśmy pracę, powiedział: „Max, nie chcę robić kolejnej płyty Soufly. Chcę zrobić najlepszy album Soufly”. Ja na to: „Okej, wyzwanie przyjęte. Zróbmy to, chłopie”.

– To będzie coś totalnego, połączenie najlepszych patentów z rzeczy wydanych przez nas na przestrzeni wszystkich lat – zapowiada frontman Soufly. – Jesteśmy już na ostatnim etapie. Mam nadzieję, że album ukaże się jeszcze w tym roku.

Arthur Rizk, który pracuje z Soufly, to autor brzmienia wcześniejszych wydawnictw Cavalera Conspiracy, a także m.in. Power Trip i Code Orange. Nowy album mistrzów groove metalu ukaże się w barwach Nuclear Blast.

CZYTAJ TEŻ: MAX CAVALERA ZAŁOŻYŁ NOWY ZESPÓŁ Z SYNEM. POSŁUCHAJ GO AHEAD AND DIE

Przypomnijmy: Soufly istnieje od 1997 r. Grupę po odejściu z Sepultury założył Max Cavalera. Na koncie zespołu znajduje się 12 albumów. Ostatnim pozostaje „Ritual” z 2018 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.