Max Cavalera założył nowy zespół. Go Ahead and Die

Max Cavalera przeżywa drugą młodość. Muzyk założył właśnie kolejną kapelę. Go Ahead and Die to zespół, do którego Max zaprosił syna, wokalistę i basistę Igora Amadeusa. Grupa wkrótce ma zadebiutować w barwach wytwórni Nuclear Blast.

Max Cavalera dopiero co chwalił się, że pracuje nad nowym albumem Soufly, ale byłemu frontmanowi Sepultury najwyraźniej mało było aktywności. Muzyk właśnie pochwalił się trzecim składem. Od teraz jest członkiem Soufly i Cavalera Conspiracy, ale też Go Ahead and Die.

Projekt Go Ahead and Die oprócz Maxa tworzy Igor Amadeus Cavalera, syn legendy groove metalu. Skład uzupełnia perkusista Zach Coleman znany m.in. z Black Curse i Khemmis.

– Ekstremalne czasy proszą się o ekstremalną muzykę – uważa Max.

– Jesteśmy więcej niż podekscytowani, mogąc ogłosić podpisanie kontraktu z Nuclear Blast – dodaje Igor Amadeus Cavalera. – Są na pewno właściwym wyborem dla naszej kolosalnie ciężkiej płyty.

– Go Ahead and Die to rozpędzona, naładowana nienawiścią energia, której nie było od lat – podkreśla reprezentant drugiego już pokolenia metalowej familii Cavalera.

Jak na razie nie znamy żadnych szczegółów zapowiadanego wydawnictwa Go Ahead and Die. Jedno jest pewne: Max Cavalera robi wszystko, by pomóc dzieciakom ustawić się w świecie metalu, co oczywiście szanujemy. Warto bowiem odnotować, że w Soufly, czyli obecnie jego prawdopodobnie najgłośniejszym projekcie, bębniarzem jest Zyon Graziano Cvalera, jego drugi syn z małżeństwa z Glorią Cavalerą (para pobrała się na początku lat 90. i jest razem do dziś – red.).

fot. J. Louvau

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.