Myles Kennedy zapowiedział solowy album „The Ides of March”

Myles Kennedy ma przed sobą intensywny okres. Jeden z najbardziej cenionych wokalistów oprócz wyczekiwanej płyty nagranej ze Slashem i The Conspirators w tym roku wyda również solowy materiał. Krążek ma ukazać się w maju.

Ten muzyk nigdy nie traci cennego czasu. Myles Kennedy, wokalista Alter Bridge oraz Slash & the Conspirators, wykorzystał okres pandemii, by sfinalizowac swój drugi solowy album. Efektem końcowym jest „The Ides of March”, materiał, który łączy miłość Mylesa do rocka, bluesa i country. Krążek ukaże się 14 maja nakładem Napalm Records.

Podczas swojego pobytu w domu z powodu odwołania wszystkich tras koncertowych Myles stworzył ramy dla pomysłów na utwory, które złożyły się na „The Ides if March”. Następnie zadzwonił do swoich współpracowników z debiutanckiego krążka „Year Of The Tiger”, przyjaciela i perkusisty Zia Uddina oraz basisty i menadżera Tima Tourniera. W trójkę pojechali na Florydę, by nagrać album z wieloletnim producentem Michaelem „Elvisem” Baskettem.

„Year Of The Tiger” był albumem akustycznym. Na „The Ides if March” artysta koncentruje się na gitarze elektrycznej, pokazując bardziej nieokrzesane oblicze.

W pierwszym singlu „In Stride”, który możecie sprawdzić poniżej, Myles gra na gitarze slidem, a w warstwie lirycznej przekonuje, że do wszystkiego lepiej podchodzić spokojnie. Utworowi towarzyszy animowany teledysk przygotowany przez Stefano Bertelliego. W klipie możemy zobaczyć koniec świata i Mylesa podchodzącego do niego ze stoickim spokojem.

– Wyluzuj. To właściwie podsumowuje wszystko – tak Myles Kennedy mówi o świeżo opublikowanym singlu. – Tekst maluje obraz surwiwalisty, który przygotowuje się na apokalipsę zombie. A zainspirowała mnie pierwsza fala lockdownów, kiedy wszyscy nagle zaczęli kupować ogromne ilości papieru totaletowego i innych materiałów. Zacząłem wtedy zastanawiać się, czy rozsądniej nie byłoby spojrzeć na to z większej perspektywy i nie reagować przesadnie, zachować spokój i dalej pchać swój wózek.

CZYTAJ TEŻ: NOWY ALBUM SLASHA W PRZYSZŁYM ROKU. „DUŻO NOWEJ MUZYKI NADCHODZI”

Myles pcha swój wózek z imponującą konsekwencją. Muzyk rozwija się solowe, nie zaniedbując innych projektów. Jest aktywny z Alter Bridge, a także ze Slashem i The Conspirators. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ukażą się aż trzy płyty z jego udziałem, co niewątpliwie zasługuje na duży szacunek. Czekamy na kolejne ruchy Mylesa!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV