Nowy album Alter Bridge najwcześniej w 2022

Członkowie Alter Bridge jak na razie dają sobie czas, realizując solowe projekty. Mark Tremonti, gitarzysta kapeli, zapewnia, że zespół wkrótce znów się zejdzie. Muzyk poinformował, że w 2022 r. Alter Bridge ponownie zamierzają wejść do studia.

Swój ostatni album Alter Bridge wydali w 2019 r. Premierze wydanej nakładem Napalm Records płyty „Walk the Sky” towarzyszył entuzjazm, ale jak się okazało, Amerykanie nie byli w stanie promować jej na koncertach w związku z wybuchem pandemii. Wokalista Myles Kennedy i gitarzysta Mark Tremonti, liderzy Alter Bridge, póki co koncentrują się na solowych projektach. Dłuższa przerwa od Alter Bridge? Wręcz przeciwnie.

Mark Tremoni wyjawił w rozmowie z dziennikiem The Spokesman-Review, że obóz Alter Bridge w przyszłym roku zamierza nagrać kolejny longplay.

– Taki przynajmniej jest plan – oznajmił gitarzysta Alter Bridge. – Myles ma swój solowy projekt, a ja mam swój, ale w końcu się zejdziemy.

– Już nie mogę się doczekać nagrywania i koncertowania – dodał Tremonti.

Na temat najbliższej przyszłości Alter Bridge niedawno wypowiadał się też Myles Kennedy.

– Jak sądzę, zaczniemy myśleć o czymś nowym najwcześniej pod koniec tego roku. Może nawet dopiero na początku następnego. Jako autor tekstów i muzyki mogę powiedzieć w swoim imieniu, że muszę się twórczo zregenerować. Ostatni album Alter Bridge, teraz solowy… Muszę odzyskać kreatywność – stwierdził wokalista.

Przypomnijmy: Alter Bridge mieli zagrać w Polsce w czerwcu 2020 r. w Katowicach. Ostatecznie wydarzenie nie doszło do skutku, podobnie jak cała europejska trasa kapeli.

Koszulki Alter Bridge, płyty i pełen merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.