Disturbed na Pol’and’Rock Festival? Tego domagają się fani

Disturbed na Pol’and’Rock Festival? W świetle ostatnich wydarzeń związanych z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska coraz więcej osób domaga się zaproszenia grupy na „najpiękniejszy festiwal świata”.

W ostatnich dniach utwór „The Sound Of Silence” w wykonaniu Disturbed urósł do rangi pieśni narodowej. Napisany przez duet Simon & Garfunkel w 1965 r., w poruszający sposób zinterpretowany przez Davida Draimana z Disturbed, utwór zdobył nowy kontekst, stając się ścieżką dźwiękową historii śp. prezydenta Pawła Adamowicza.

„Dźwięk ciszy” wybrzmiał na zgromadzeniu ku pamięci zamordowanego podczas 27. Finału WOŚP prezydenta Gdańska. Emocje, jakie wywołał, wciąż jeszcze nie opadły. Coraz częściej pojawiają się głosy, że David Draiman powinien przyjechać do Polski, by osobiście zaśpiewać „The Sound Of Silence”. Wielu obserwatorów nie ma wątpliwości, że najlepszym miejscem na taki koncert byłby Pol’and’Rock Festival.

„Zaproponowałem komu trzeba Disturbed na Pol’and’Rock” – na Facebooku poinformował Maciej Januszko, lider formacji Mech. – Wybije to obecnej władzy pokusę odwołania koncertu z powodu… Bez powodu.

Za zaproszeniem Disturbed na Pol’and’Rock opowiedzieli się również nasi odbiorcy, kiedy próbowaliśmy dowiedzieć się, kogo najchętniej zobaczyliby na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Jest jednak jeszcze inna opcja. Organizatorzy marszu ciszy, który odbył się w Gdańsku, chcą zaprosić Disturbed (lub samego wokalistę Davida Draimana) do Trójmiasta. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” potwierdził to Radomir Szumełda, przewodniczący KOD Pomorze, współorganizator manifestacji po śmierci Pawła Adamowicza.

– Będę próbował skontaktować się z wokalistą zespołu i zaprosić go do Gdańska – zapowiedział Szumełda.

W teorii jest to możliwe. Disturbed w czerwcu zamierzają odwiedzić Polskę. Grupa ma w planach koncert w Warszawie 20 czerwca. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album formacji pt. „Evolution”. Być może wtedy uda się ściągnąć Davida Draimana do Gdańska.

Co z Pol’and’Rock? Cóż, tu sprawa jest bardziej skomplikowana. Koncertowe plany zespołu nie uwzględniają sierpnia – przynajmniej na razie.

Przypomnijmy: Pol’and’Rock odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Póki co wiadomo, że na festiwalu zagrają Ziggy Marley i Skunk Anansie.

Pełna ofertę merchu Disturbed znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Mandel (CC BY-SA 4.0)

Komentarze

Dodaj komentarz