David Draiman (Disturbed) o sytuacji po pandemii: „Straciliśmy dwie trzecie siły roboczej”

Wokalista Disturbed słynie z wypowiedzi na różne, często kontrowersyjne tematy. Tym razem poruszył kwestię zmian w branży po długim okresie izolacji i obostrzeń.

W wywiadzie dla KISW Audacy z Seattle David Draiman opowiedział o refleksjach związanych z pandemią oraz o tym, że widzi na horyzoncie nadzieję na poprawę.

– Tak długo byliśmy okradani z normalności. Poczucie, że wszystko wraca na właściwe tory to wspaniała rzecz. Ten długi czas wyczekiwania sprawił, że ludzie są głodni doświadczeń artystycznych i dzięki temu jest to jeszcze bardziej wyjątkowe. – mówi wokalista. – Myślę, że ludzkie ciało i duch są niezwykle odporne i niełatwo je złamać. To jakie spustoszenie na wszystkich polach zrobił wirus jest przerażające. Ale człowiek nigdy się nie podda i będzie walczył o swoje.

Następnie Draiman odniósł się do tego jak odczuła to wszystko branża muzyczna.

– Przemysł muzyczny stracił dwie trzeci siły roboczej. Ludzie odeszli, niektórzy bezpowrotnie. Zajęli się innymi rzeczami bo musieli z czegoś żyć. Są takie zespoły jak my, które robiły wszystko aby pomóc ludziom dzięki którym nasze koncerty mogą mieć miejsce. Ale wiele grup nie mogło sobie na to pozwolić. Teraz koszty są wyższe, ale my nadal chcemy być w tym wszystkim. I być na szczycie z najbliższymi nam osobami. – dodaje Draiman.

Disturbed obecnie szykuje się do promocji swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Divisve” na ogromnej trasie koncertowej która potrwa od kwietnia do początku września.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.