Deadpoint i Thar Ai dołączają do line-upu Festiwalu Uwolnić Muzykę!

Coraz bardziej okazale przedstawia się line-up Festiwalu Uwolnić Muzykę, który w przyszłym roku po raz kolejny odbędzie się w Środzie Śląskiej. Do Batushki, In Twilight’s Embrace i innych już ogłoszonych gości wydarzenia dołączają Deadpoint i Thar Ai!

Gościli już m.in. Closterkeller, Obscure Sphinx i Materię, teraz nad akwenem „Kajaki” w Środzie Śląskiej ugoszczą m.in. formacje Butushka, In Twilight’s Embrace, Kat, Doomas, Cień, a także świeżo ogłoszone zespoły – Deadpoint i Thar Ai.

Obie grupy mieliście już okazję poznać na łamach RockMetalNews.pl. Polecamy nasz materiał o jeszcze ostatnim klipie Deadpoint, który sprawdzicie via [link], a także videorelację z trasy Odbije się echem tour – tegorocznej trasy Thar Ai (video udostępniamy poniżej).

Line-up festiwalu Uwolnić Muzykę, który odbędzie się w dniach 27-28 lipca, bynajmniej nie jest jeszcze zamknięty.

Co o imprezie mają do powiedzenia organizatorzy?

– Festiwal rozpoczął swoje działanie w 2012 r. Przez ten czas gościliśmy 80 zespołów z Polski, Niemiec, Holandii i innych krajów. Najważniejszą ideą, która determinuje również nazwę „Uwolnić Muzykę”, jest to, by przedstawić zespoły, które nie są na pierwszych stronach gazet, nie ma ich w mainstreamowych rozgłośniach, ale swoim dorobkiem i biografią prezentują wysoką jakość – tłumaczy nam Mirosław Chołda, szef festiwalu.

– Nie zawężamy się do żadnego konkretnego działu muzyki metalowej – zapewnia nasz rozmówca. – Wręcz przeciwnie. Próbujemy mieszać ródzaje muzyki. Pierwszy dzień festiwalu zawsze jest dużo łagodniejszy, spokojniejszy. Drugi dzień jest znacznie cięższy, skierowany do miłośników black metalu czy doom black metalu. Tak to mniej więcej wygląda.

Przyszłoroczna odsłona Festiwalu Uwolnić Muzykę, jak zapowiadają organizatorzy, ma być przełomowa. Po raz pierwszy bowiem do sprzedaży trafią wejściówki. W założeniu takie rozwiązanie ma poprawić jakość line-upu i całego festiwalu.

Pierwsze, limitowane bilety znajdziecie via [link] Ceny to 25 zł za bilet jednodniowy i 40 zł za karnet dwudniowy. Polecamy!

Komentarze

Dodaj komentarz