Festiwal Uwolnić Muzykę odbędzie się zgodnie z planem

Organizatorzy metalowych festiwali ostatnio nie mają lekko. Mimo przeszkód natury politycznej, o których wielokrotnie informowaliśmy, organizatorzy Festiwalu Uwolnić Muzykę zapewniają, że impreza odbędzie się zgodnie z planem.

Choć radni gminy Środa Śląska, gdzie od lat odbywa się Festiwal Uwolnić Muzykę, chcieliby inaczej, w dniach 26-27 lipca nad akwenem Kajaki znów będzie rozbrzmiewał metal. Bez miejskiej dotacji i wsparcia lokalnych włodarzy, ale za to z line-upem, którego nie udało się zmienić politycznymi naciskami – organizatorzy przygotowują się do kolejnej odsłony festiwalu.

Headlinerami zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu Uwolnić Muzykę są Rotting Christ i Vader. Oprócz tego wystąpią: Tortharry, Jarun, Sunnata, Vane, Popiół, Undertheskin, Lilla Veneda, Spatial, Moyra, Heresy Denied i LaNinia.

Trwa przedsprzedaż dwudniowych biletów w cenie 90 zł. Znajdziecie je na Biletyna.pl, GoOut.net, Kupbilecik.pl i Ticketmaster.pl.

Oprócz regularnych biletów w sprzedaży są również cegiełki, z których dochód pomoże w sfinansowaniu festiwalu (w tym m.in. kosztów zaplanowanych występów). Szczegóły udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: zamieszanie wokół Festiwalu Uwolnic Muzykę wywołał wniosek poparty przez część radnych gminy Środa Śląska, którzy domagali się obniżenia przyznanej festiwalowi dotacji, korekty line-upu (czyt. usunięcia z listy wykonawców Rotting Christ) i zmiany przygotowanego plakatu. Dodatkowo prawicowi radni postulowali zakończenie festiwalu o godz. 23.00.

Ostatecznie organizatorzy festiwalu postanowili zrzec się dotacji.

„Organizatorzy podjęli decyzję, iż nie wyrażają zgody na ingerencję osób trzecich w ustalanie składu zespołów na festiwal. Plakat festiwalu nie zostanie zmieniony. Czas trwania festiwalu zostaje bez zmian. Rozpoczęcie godzina 17.00, a zakończenie godzina 24.00. (…) Festiwal zawsze był niezależny i żadna władza nie podporządkuje sobie tego festiwalu. Nie możemy wyrazić zgody na cenzurę” – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu podpisanym przez Mirosława Chołdę, szefa festiwalu, i innych organizatorów.

W ubiegłym roku na Festiwalu Uwolnić Muzykę wystąpiły m.in. zespoły Batushka, Kat & Roman Kostrzewski, In Twilight’s Embrace i Thar Ai. Impreza odbywała się w dniach 27-28 lipca.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV