Lokalna parafia przeciwko Festiwalowi Uwolnić Muzykę

Kontrowersji wokół Festiwalu Uwolnić Muzykę ciąg dalszy. Organizację imprezy od dłuższego czasu próbują utrudnić miejscowi radni. Teraz dołącza do nich lokalna parafia, gdzie jak informują organizatorzy, podczas niedzielnej mszy św. nawoływano do składania podpisów pod projektem zakazania festiwalu.

Organizatorzy Festiwalu Uwolnić Muzykę w tym roku stoją przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Najpierw zostali praktycznie zmuszeni do zrzeknięcia się przyznanej festiwalowi wcześniej dotacji, kiedy to lokalni włodarze zaczęli domagać się zmian w formule imprezy, w tym m.in. wyrzucenia z jej line-upu głównej gwiazdy. Gdy już wydawało się, że rezygnacja z finansowego wsparcia miasta zakończy spór, do gry włączyła się lokalna społeczność katolicka wspierana przez miejscowy kościół.

„Otrzymałem informację, że dzisiaj podczas mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja kapłan z ambony nawoływał do podpisywania petycji do władz Miasta Środa Śląska, aby zakazano organizacji Festiwalu Uwolnić Muzykę” – w niedzielę na stronie festiwalu napisał jego szef, Mirosław Chołda.

„Po Środzie Śląskiej chodzą panie i namawiają do podpisywania się na liście protestacyjnym. Argumenty, jakie przedstawiał kapłan z ambony, jak również panie chodzące m.in. od sklepu do sklepu, są tak irracjonalne, że nie będę ich przytaczał. Na wiele epitetów kierowanych w stronę organizatorów już się uodporniliśmy. Ale nie możemy się zgodzić na mowę nienawiści wylewającą się z ambony czy też ze strony świeckich katolików. Szczucie na organizatorów społeczności lokalnej jest nie do przyjęcia” – czytamy dalej w komunikacie organizatora Festiwalu Uwolnić Muzykę.

„Katolicy twierdzą, że obrażamy ich uczucia, a co z naszymi? Czy są mniej ważne? Jak ma się wylewanie na nas szamba do najważniejszego przymiotu chrześcijan: miłosierdzia? Chciałbym w imieniu organizatorów przekazać ważną informację dla wszystkich kapłanów i świeckich katolików ze Środy Śląskiej: wybaczamy wam” – kończy Chołda.

Przypomnijmy: pomimo zawirowań festiwal odbędzie się zgodnie z planem. Biletów na tegoroczny Festiwal Uwolnić Muzykę, który odbędzie się w dniach 26-27 lipca, szukajcie na Biletyna.pl, GoOut.net, Kupbilecik.pl i Ticketmaster.pl.

Oprócz regularnych biletów w sprzedaży są również cegiełki, z których dochód pomoże w sfinansowaniu festiwalu (w tym m.in. kosztów zaplanowanych występów).

Szczegóły udostępniamy poniżej.

W ubiegłym roku na Festiwalu Uwolnić Muzykę wystąpiły m.in. zespoły Batushka, Kat & Roman Kostrzewski, In Twilight’s Embrace i Thar Ai. Impreza odbywała się w dniach 27-28 lipca.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV