Festiwal Uwolnić Muzykę: Znamy rozpiskę godzinową

Znamy godzinową rozpiskę Festiwalu Uwolnić Muzykę. Impreza, której główne gwiazdy to Rotting Christ i Vader, odbędzie się zgodnie z planem w dniach 26-27 lipca nad akwenem Kajaki w Środzie Śląskiej.

Headlinerami zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu Uwolnić Muzykę są Rotting Christ i Vader. Ponadto wystąpią: Tortharry, Jarun, Sunnata, Vane, Popiół, Undertheskin, Lilla Veneda, Spatial, Moyra, Heresy Denied i LaNinia.

Koncerty w oba dni będą rozpoczynać się o godz. 17.00. Godzinę wcześniej będą otwierane festiwalowe bramy.

Pełną rozpiskę godzinową udostępniamy poniżej.

Podczas nadchodzącej, ósmej odsłony Festiwalu Uwolnić Muzykę dostępne będzie pole namiotowe, catering i parking dla uczestników festiwalu. Pole namiotowe można rezerwować pod adresem [email protected] Pod tym samym adresem dostępne są bilety kolekcjonerskie w ograniczonym nakładzie.

W chwili obecnej karnety dwudniowe kosztują 90 zł. W dniu festiwalu cena wyniesie 110 zł. Za bilet jednodniowy w dniu festiwalu trzeba będzie zapłacić 80 zł.

Bilety w wersji elektronicznej można nabyć na portalach: Biletyna.pl, GoOut.net, Kupbilecik.pl i Ticketmaster.pl.

Przypomnijmy: organizatorzy Festiwalu Uwolnić Muzykę mają za sobą przepychanki z częścią lokalnych radnych, którzy domagali się obniżenia przyznanej festiwalowi dotacji, korekty line-upu (czyt. usunięcia z listy wykonawców Rotting Christ) i zmiany przygotowanego plakatu. Prawicowi włodarze postulowali ponadto zakończenie festiwalu o godz. 23.00.

Ostatecznie organizatorzy imprezy postanowili zrzec się dotacji.

„Organizatorzy podjęli decyzję, iż nie wyrażają zgody na ingerencję osób trzecich w ustalanie składu zespołów na festiwal. Plakat festiwalu nie zostanie zmieniony. Czas trwania festiwalu zostaje bez zmian. Rozpoczęcie godzina 17.00, a zakończenie godzina 24.00. (…) Festiwal zawsze był niezależny i żadna władza nie podporządkuje sobie tego festiwalu. Nie możemy wyrazić zgody na cenzurę” – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu podpisanym przez Mirosława Chołdę, szefa festiwalu, oraz innych organizatorów.

Po dodatkowe informacje odnośnie Festiwalu Uwolnić Muzykę odsyłamy na oficjalny fanpage imprezy.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV