Pol’and’Rock Festival ponownie walczy o prestiżową nagrodę

Pol’and’Rock Festival znów doceniony za granicą. Organizowany przez Fundację WOŚP festiwal po raz kolejny otrzymał nominację do prestiżowej nagrody UK Festival Awards 2019 w kategorii Najlepszy zagraniczny festiwal.

Nagrody UK Festival Awards są przyznawane od 2004 r. To najwyższe rangą wyróżnienie, jakie może otrzymać festiwal odbywający się w Anglii, ale nagroda UK Festival Awards co roku jest przyznawana również zagranicznym festiwalom. Specjalnie dla nich powstała kategoria Najlepszy zagraniczny festiwal (Best Overseas Festival).

„Choć angielska scena festiwalowa należy do najważniejszych na świecie, nie możemy zignorować niezliczonych, wspaniałych wydarzeń, które odbywają się za granicą. Nagroda ma za zadanie ocenić, która najbardziej zasługuje na wyróżnienie” – czytamy w opisie kategorii Najlepszy zagraniczny festiwal.

W tym roku szansę na nagrodę mają dwa polskie festiwale: Pol’and’Rock i Open’er. Reszta stawki to wydarzenia zagraniczne. Konkurencja jest potężna. To m.in. festiwale pokroju legendarnego Roskilde, węgierskiego Sziget czy odbywającego się w Serbii EXIT Festival. My jednak zachęcamy do głosowania na polskie festiwale!

Głosowanie odbywa się via [link]

To nie pierwszy raz, kiedy rodzime festiwale walczą o UK Festival Awards. O nagrodę wcześniej ubiegały się m.in. Audioriver, Up To Date Festival, a także wspomniany Open’er, dla którego nie jest to pierwsza nominacja. Pol’and’Rock walczył o nagrodę w ubiegłym roku (podobnie jak Open’er), ale bezskutecznie. Czy tym razem będzie inaczej? Oby!

W 2018 r. nagrodę UK Festival Awards w kategorii Najlepszy zagraniczny festiwal otrzymał Sziget Festival.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV