Pol’and’Rock Festival w nowym miejscu i na nowych zasadach

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival zaskakują. Ze względu na pandemię i związaną z nią konieczność innego podejścia do organizacji festiwalu wydarzenie nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Nowa lokalizacja to Lotnisko Makowice – Płoty w woj. zachodniopomirskim. Zmianie ulegnie również formuła imprezy.

Po rocznej przerwie (w 2020 Festiwal był zrealizowany w podwarszawskim studiu telewizyjnym jako „Najpiękniejsza Domówka Świata”) Pol’and’Rock Festival wraca na łono natury. Wydarzenie zorganizowane zostanie z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników. Festiwal przybierze formułę adekwatną do obecnie panujących realiów. Oznacza to, że będzie dostępny dla ograniczonej publiczności na miejscu, która w całości zostanie poddana testom na COVID-19, jak i dla widzów śledzących przebieg imprezy online.

– Cieszymy się, że w tym roku „najpiękniejszy festiwal świata” zawita do nas i będziemy mieli okazję pochwalić się gościnnością naszej gminy. Nie możemy się już doczekać odwiedzin uczestników festiwalu, którzy charakteryzują się kreatywnością i dużym zaangażowaniem społecznym. To dla nas ważne, że właśnie takie postawy będziemy mogli promować w naszej lokalnej społeczności – komentuje Radosław Mackiewicz, burmistrz Płotów.

W formie stacjonarnej uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba osób – podkreślają organizatorzy Pol’and’Rock Festival. Będą to posiadacze zdobytych wcześniej wejściówek. Osoby te w założeniu mają partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia przed COVID-19. Pozostałe koszty pokryją organizatorzy wydarzenia.

– Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy pewni co do tego, że 27. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą – przyznaje Jerzy Owsiak. – Prowadziliśmy standardową korespondencję, przygotowywaliśmy szczegółowe plany naszych działań w tym miejscu. Jednak pandemia się nie cofa, nie słabnie na siłach, a my nie chcemy nadal, przez kolejne miesiące, pozostawać w czterech ścianach. Postanowiliśmy zatem znaleźć nowe miejsce, które daje nam możliwość organizacji wydarzenia w plenerze w sposób maksymalnie bezpieczny.

– Po pobytach w 4 lokalizacjach, znaleźliśmy Makowice – miejsce niezwykłe, w którym powoli zaczynamy budować „najpiękniejszy festiwal świata”. Bardzo cieszymy się na spotkanie na łonie natury, jednak już teraz wiemy, że organizacja festiwalu w realiach pandemii będzie od nas wszystkich wymagać pewnych wyrzeczeń i wprowadzenia specjalnych zasad, na jakich będziemy na nim ze sobą przebywać. Zrobimy wszystko, aby i nasi uczestnicy, i ich rodzice mogli się czuć spokojnie. Zaczynamy intensywną pracę nad formułą wydarzenia, jego dźwiękami i przy tym, co będzie się dziać na miejscu. Artyści są cały czas w pogotowiu, jednak nie wiemy jeszcze, czy w tych warunkach uda się zrealizować wszystkie zaplanowane występy” – dodaje szef Fundacji WOŚP.

Termin pozostaje bez zmian: 29-31 lipca.

W ciągu najbliższych tygodni Fundacja WOŚP będzie zdradzać kolejne szczegóły organizacji wydarzenia, a także line-upu i gości Akademii Sztuk Przepięknych.

Pol’and’Rock Festival w wydaniu plenerowym odbywał się już w kilku lokalizacjach: Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim (1995 rok), Szczecinie – Dąbiu (1996 rok), Żarach (lata 1998-1999 i 2001-2003) oraz Kostrzynie nad Odrą (od 2004 roku).

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV