Limp Bizkit pierwszym headlinerem Pol’and’Rock Festival 2021

Znamy pierwszego przyszłorocznego Pol’and’Rock Festival. W przyszłym roku w Kostrzynie nad Odrą wystąpi grupa Limp Bizkit. „Przygotowania do kolejnego spotkania z publicznością na kostrzyńskim polu ruszyły pełną parą” – informują organizatorzy.

„Dokładamy wszelkich starań, aby po rocznej przerwie nasze festiwalowe spotkanie było imprezą bezpieczną, wyjątkową i przepełnioną atmosferą przyjaźni, miłości i tolerancji” – zapewniają organizatorzy Pol’and’Rock Festival.

Festiwal ma odbyć się w dniach 29-31 lipca 2021 r.

Pierwszym potwierdzonym headlinerem są giganci nu-metalu z Limp Bizkit.

Kapela Limp Bizkit została założona w 1994 r. w miejscowości Jacksonville na Florydzie. Fred Durst, wokalista i współzałożyciel zespołu, czerpał inspirację z niezwykle aktywnego środowiska hip-hopowego, interesował się też amerykańską sceną punkową. Kwitnąca kultura skejterska, świat raperów i b-boy’ów w muzyce Limp Bizkit miały przenikać się z kontrkulturowym, buntowniczym i pełnym agresji przesłaniem muzyki punkowej.

Z połączenia mocnego, punk-rockowego grania i rapowego nawijania powstała formuła na gatunek, który został później ochrzczony mianem rapcore’u i nu-metalu. Brzmienie kapeli wyróżnia agresywny wokal Dursta oraz odważne muzyczne eksperymenty Wesa Borlanda, którego znakiem rozpoznawczym są sceniczny makijaż i przebranie.

Limp Bizkit dają mistrzowskie, pełne energii koncerty. Pełnię swoich możliwości pokazują na scenie. Jesteśmy przekonani, że udowodnią to na przyszłorocznym Pol’and’Rock Festival.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych organizowany od 1995 r.

Tegoroczna odsłona imprezy pierwotnie miała odbyć się w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2020 r. Ostatecznie festiwal odbył się online. Po raz pierwszy i (miejmy nadzieję) ostatni raz.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV