Pearl Jam z drugim singiel promującym „Gigaton”

Drugi singiel z nowej płyty Pearl Jam trafił do sieci. Utwór „Superblood Wolfmoon” to kolejna zapowiedź zaplanowanego na marzec albumu „Gigaton”. „Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo jestem dumny z tego materiału” – komentuje Jeff Ament, basista Pearl Jam.

Siedem lat po wydaniu „Lightning Bolt” Pearl Jam wraca z nowym albumem. „Gigaton” ma trafić do sklepów 27 marca. Promocja płyty wystartowała na dobre. Zespół opublikował właśnie drugi singiel z planowanego wydawnictwa.

Utwór „Superblood Wolfmoon” można było odsłuchać już wcześniej – pod warunkiem, że ktoś pobrał specjalna aplikację przygotowaną przez zespół, a następnie skierował swój telefon w stronę księżyca. Była to jedyna metoda na przedpremierowy odsłuch „Superblood Wolfmoon”. Singiel teraz można odsłuchać w bardziej standardowy sposób. Właśnie doczekaliśmy się jego oficjalnej premiery.

To już drugi po „Dance of the Clairvoyants” singiel promujący „Gigaton”. Jak podkreślają członkowie Pearl Jam, będzie to nowa odsłona twórczości zespołu.

– Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo jestem dumny z tego materiału – komentuje Jeff Ament, basista grupy.

W podobnym tonie wypowiada się gitarzysta Mike McCrady.

– Robienie tej płyty było długą podróżą – przyznaje McCrady. – Emocjonalnie była to momentami podróż mroczna i zagmatwana, ale była to też ekscytująca i pełna eksperymentów droga do muzycznego odkupienia. Praca z kolegami z zespołu nad „Gigaton” dała mi miłość, świadomość i wiedzę o potrzebie relacji międzyludzkich w dzisiejszych czasach.

Przypomnijmy: z materiałem z płyty „Gigaton” Pearl Jam 13 lipca wystąpi w Krakowie. Koncert odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Płyty Pearl Jam, koszulki oraz inne gadżety związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV