Legenda punka gwiazdą Pol’and’Rock Festival!

Niedawno odmówili odwołania trasy z powodu pandemii koronawirusa, bo jak stwierdzili, „nie są pieprzonym Green Day”. Nieprzejednani punkowcy z The Exploited 1 sierpnia wystąpią na Pol’and’Rock Festival!

Wieczorna audycja „Zaraz Będzie Ciemno” przyniosła kolejne ogłoszenie od organizatorów Pol’and’Rock Festival. Na dużej scenie „najpiękniejszego festiwalu świata” zagrają The Exploited. Legendarna kapela udowadnia, że punk nie umarł, a wręcz przeciwnie – ma się doskonale i przyciąga pod scenę rzesze fanów.

Kapela The Exploited powstała w Edynburgu w 1979 r. i bardzo szybko zdobyła uznanie w środowisku pochodzących z klasy robotniczej punków. Wattie Buchan, frontman kapeli, jest jedynym oryginalnym członkiem zespołu, znanym ze swojej bezkompromisowej, awanturniczej postawy, która dla wielu stanowi ucieleśnienie punkowego dziedzictwa lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

Pierwsza epka kapeli pt. „Army Life” ukazała się w 1981 r. W tym samym roku pojawił się debiutancki longplay The Exploited, czyli album „Punk’s Not Dead”, który ugruntował status grupy jako jednego z kluczowych przedstawicieli drugiej fali punka.

Zespół na początku był kapelą street punkową. Prezentował muzyczną reakcję kapel z klasy robotniczej na pierwszą falę punka. Z casem brzmienie The Exploited rozwijało się, skręcając w stronę cięższego, thrashmetalowego brzmienia.

The Exploited mają na koncie osiem albumów i cztery płyty live. Zespół, którego fani mogą zawsze liczyć na wybuchowe emocje na koncertach, stał się inspiracją dla pokoleń muzyków tworzących kapele takie, jak Metallica, Slayer, Anthrax czy Queens of The Stone Age.

Pol’and’Rock Festival odbędzie się między 30 lipca a 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Jinjer, While She Sleeps, Static-X i Clutch.

Merch The Exploited znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV