Sully Erna z Godsmack przeciwny telefonom na koncertach

Telefony komórkowe na koncertach to w oczach wielu prawdziwa plaga. Wśród muzyków, którzy nie rozumieją fenomenu przychodzenia na koncerty z komórkami w dłoniach, jest Sully Erna z Godsmack.

Jack White zabrania przynoszenia ich na jego koncerty, a wielu artystów traktuje je jak zło konieczne – telefony komórkowe to w XXI w. nieodłączny element koncertów. Opinie, że ich obecność podczas występów live jest zbędna, nie są niczym nowym. Odpowiedzią na nie są specjalne, inteligentne etui na telefony Yondr.

Do technologii Yondr odniósł się Sully Erna z Godsmack. Jakkolwiek wokalista jest w stanie zrozumieć fanów, którzy chcą uwieczniać koncerty na swoich urządzeniach mobilnych, jego zdaniem etui blokujące telefon na czas koncertu (tak właśnie działą Yondr) to prawdziwe wybawienie.

O tym, że koncerty bez telefonów to jego ideał, Erna opowiedział gospodarzowi podcastu The Eddie Trunk.

– Chciałbym tego doczekać. Dla fanów, nie dla mnie – zaznaczył Erna. – Naprawdę chciałbym, by fani mogli doświadczyć koncertu tak, jak powinni, a nie trzymając w rękach małe, 4-calowe ekrany.

– Na swój sposób to rozumiem. Wiem, że czasami to twoja jedyna okazja, żeby pójść na koncert, że to może jedyna okazja, żeby zobaczyć kogoś na scenie. Z drugiej strony jest pewien rodzaj magii, która działa, kiedy nie masz ze sobą telefonu, kiedy po prostu chłoniesz atmosferę i zanurzasz się w dźwiękach. Mnie przydarzyło się to całkiem niedawno: jakoś w zeszłym roku – zdradził wokalista.

– Chodziłem na różne dostępne koncerty na zasadzie: „idę, bo grają w mojej okolicy czy gdzieś, gdzie akurat będę”. Tak było np. z Toto, Tomem Pettym czy Joem Welshem. W Nowy Rok widziałem nawet Eltona Johna w Caesars Palace. Nie przyszło mi nawet do głowy, żeby wziąć telefon. Byłem po prostu oczarowany jego wykonaniami, jego piosenkami, które tak wiele dla mnie znaczą. Uważam, że to coś niesamowitego, ale dopiero wtedy, kiedy pozwolisz chwilom, by były niesamowite – podsumował Erna.

Mimo wszystko Godsmack nie zamierza zabraniać fanom zabierania telefonów na koncerty grupy. Wszystko wskazuje więc na to, że na polski koncert zespołu, który 22 listopada odbędzie się w Warszawie, bez problemu wniesiecie komórki – jeśli oczywiście frontman formacji was nie przekonał!

Przypomnijmy: ostatni longplay Godsmach, album „When Legends Rise”, ukazał się 27 kwietnia.

Koszulki i inne produkty związane z Godsmack znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz