Album Dante „Go!” w całości w streamingu

Debiutancki album formacji Dante wylądował na Spotify. Projekt muzyków znanych m.in. z Antigamy, Obscure Sphinx i Dimmu Borgir obecnie przygotowuje się do fizycznej premiery płyty „Go!”.

Dante to zespół, za którym stoi mocna historia. To przede wszystkim potrzeba twórczego uzewnętrznienia się Lucasa, wokalisty Antigamy. Historię Dante w ubiegłym roku prezentowaliśmy na RockMetalNews.pl, publikując obszerny materiał video. Zespół w międzyczasie zdążył zaliczyć sceniczny debiut na Summer Dying Loud oraz wypuścić kilka odrębnych singli. Teraz muzyki Dante możecie słuchać w pełnej odsłonie. Pierwszy album grupy pt. „Go!” trafił na Spotify.

– Jest to historia podróży – opowiada Lucas, frontman Dante. – Teksty są na pewno bardzo osobiste, ale nie są skomplikowane. To raczej bezpośrednio stworzone pod kątem piosenek opowieści o pewnych historiach. O historiach związanych z naszymi czasami, ze strachem, z paranoją, z obawami o przyszłości, z traumami przeszłości.

Kim właściwie jest Dante?

– Dante to ktoś, kto samotnie przeszedł przez piekło, kto wie o tym, jak w tym piekle jest, kto wie, że to następstwo wszystkich uczynków, ale też że jest możliwość wyjścia z tego – wyjaśnia Lucas i dodaje: – W Dante jest chęć zmiany. Dante pompuje myśl o wyjściu z piekła.

Album „Go!” odsłuchacie via [link]

Data fizycznej premiery płyty póki co nie jest znana.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV