50 lat temu urodził się Layne Staley. Bliscy wspominają wokalistę

Gdyby wciąż tu był, 22 sierpnia obchodziłby 50 urodziny. Każda rocznica urodzin Layne’a Staleya to okazja, by wspomnieć nieodżałowanego frontmana Alice In Chains – również dla jego przyjaciół. Członkowie Alice In Chains przygotowali specjalny film, w którym wspominają zmarłego wokalistę.

– Dla mnie Layne był jednym z najlepszych głosów w historii rock’n’rolla – mówi Jerry Cantrell, gitarzysta Alice In Chains, który pojawia się w okolicznościowym filmie opublikowanym na stronie zespołu. Film składa się ze wspomnień bliskich i współpracowników Layne’a Staleya.

– Nigdy wcześniej ani nigdy później nie słyszałem czegoś takiego – przyznaje Cantrell. – Nie ma nic lepszego niż bycie w zespole z facetem, który tak na ciebie działa. Był moim przyjacielem.

– Głos Layne’a był tak silny, że mógłbym słuchać go oderwanego od jego ciała – dodaje Barret Martin ze Screaming Tress, który także pojawia się w filmie i który grał ze Staleyem w Mad Season. – To, co wydobywało się z jego piersi, było silniejsze niż to, co leciało w monitorach – wspomina Martin.

W filmie wypowiadają się również m.in. Heart Ann i Mike Mcready z Pearl Jam. Polecamy – materiał (w j. angielskim) udostępniamy poniżej.

Layne Staley zmarł 5 kwietnia 2002 r. w wieku 34 lat z powodu przedawkowania mieszanki kokainy i heroiny. Jako wieloletni frontman Alice In Chains powszechnie uważany jest za jeden z najważniejszych głosów grunge’u.

Przypominamy: reaktywowany skład Alice In Chains – z wokalistą Williamem DuVallem – cały czas pracuje nad nowym albumem.

– Zabieramy się za robienie nagrań – w niedawnej rozmowie z serwisem Good Celebrity zdradził Jerry Cantrell. – Za około miesiąc przeniesiemy się do Seattle i zarejestrujemy materiał w tym samym studiu, w którym nagraliśmy naszą trzecią płytę. To będzie swego rodzaju zabawa – wrócić do domu, żeby nagrać coś rodem z Seattle. Miejscowe chłopaki w miejscowym studiu.

Data premiery wydawnictwa pozostaje nieznana.

Jak na razie ostatnim albumem Alice In Chains pozostaje „The Devil Put Dinosaurs Here” z 2013 r.

Merch Alice In Chains znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Opublikowany przez Alice in Chains Wtorek, 22 sierpnia 2017

Komentarze

Dodaj komentarz