Gitarzysta Alice In Chains zapowiada solowy album

Jerry Cantrell, gitarzysta i lider Alice In Chains, pracuje nad solowym albumem. Muzyk zamierza wydać go jeszcze w tym roku „Wydarzy się kilka fajnych rzeczy” – zapowiada Cantrell.

Obóz Alice In Chains w ubiegłym roku ogłosił, że zespół czeka przerwa w działalności. Promocja płyty „Rainier Fog” dobiegła końca, a kolejnych koncertów grupa póki co nie planuje. Nie oznacza to jednak, że poszczególni członkowie Alice In Chains będą mieli wolne. Wręcz przeciwnie.

Jerry Cantrell, muzyczny mózg Alice In Chains, zamierza nieco odpocząć od zespołu, z którym związany jest od samego początku. Plan gitarzysty na 2020 r. to przygotowanie solowego wydawnictwa. Muzyk opowiedział o nim w rozmowie z producentem gitar Gibson, z którym aktualnie współpracuje.

– Wydarzy się kilka fajnych rzeczy. Zagrałem w grudniu kilka koncertów w Los Angeles z grupą przyjaciół. Znajomy pomógł mi zebrać kilku naprawdę świetnych ludzi i trochę razem pograliśmy – opowiada Cantrell.

– Jestem w Alice In Chains od 1987 r., czyli już 33 lata. Zawsze będzie to moja pierwsza miłość i będę w ten zespół zaangażowany, ale miałem okazję nagrać kilka solowych albumów. Od czasu powrotu Alice In Chains właściwie nie miałem jak wrócić do tego tematu – ciągnie współzałożyciel grunge’owej legendy.

– Ogólnie rzecz biorąc, chcemy zrobić sobie rok przerwy, żeby chwilę odpocząć i nabrać świeżości, a później skupić się na czymś nowym. Mamy więc roczną przerwę. Pomyślałem, że mógłbym w tym czasie zagrać kilka koncertów i popracować również nad jakąś muzyką – podsumował Cantrell.

Warto odnotować, że premierę solowej płyty ma za sobą William DuVall, wokalista Alice In Chains. Jego album „One Alone” ukazał się w październiku 2019 r. Z materiałem z płyty DuVall przyjedzie do Polski w kwietniu.

Jeśli chodzi o Alice In Chains, ostatni koncert zespołu w Polsce odbył się w czerwcu w Tauron Arenie Kraków w ramach Impact Festivalu.

Merch Alice In Chains, w tym koszulki, bluzy i naszywki, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.