Truism udostępnia osobisty singiel „Ad Personam”

Dzvon, gitarzysta Acid Drinkers, nie traci czasu i w obliczu bezczynności Acids wchodzi na obroty z projektem Truism. Zespół zaprezentował nowy singiel „Ad Personam”. To zapowiedź debiutanckiej epki kapeli.

– Musieliśmy znaleźć w sobie sporo ikry, by przetrwać z ledwie założonym zespołem ostatnie trzy lata – przyznaje Dzvon, muzyk Acid Drinkers, który w projekcie Truism wszedł w rolę frontmana. – Wychodząc w pierwszego wirażu, wraz z całym światem wpadliśmy w długotrwały i niekontrolowany poślizg. Poobijani, lecz cali wychodzimy z niego silniejsi oraz obdarzeni większą pokorą względem siebie i warunków, w których przyszło nam stworzyć ten band.

Po długich miesiącach ciszy Truism zaprezentował zapowiadany od kilku miesięcy singiel „Ad Personam”. Towarzyszy mu teledysk zrealizowany w Jaworskim Ośrodku Kultury. Jego produkcją zajęli się Grzegorz Potocki oraz Paweł Ostrowski i Filip Sałapa z zespołu The Sixpounder.

Członkowie Truism w listopadzie gościli w naszej redakcji, udzielając nam obszernego wywiadu. Wówczas tak mówili o singlu „Ad Personam”: „Zderzyłem się osobiście z tym, że zostało mi wytknięte, że to, co robimy z zespołem Truism, nie wygląda na wiarygodne, bo zespół nie zagrał jeszcze żadnego koncertu, nie wydał jeszcze żadnego materiału, a czasy były jakie były, nad czym nie chcę się rozwodzić. Bardzo mnie to dotknęło. Wkładamy w ten zespół sto procent swojej energii, czasu, krwi i potu. Ktoś, kto podważa wiarygodność tego, podważa wiarygodność naszej tożsamości. Postanowiłem wykorzystać te emocje w tym utworze. Nawiązując do tekstu, muzyka jest dla nas aktem wiary, jest kościołem, który budujemy i mównicą, z której przekazujemy informacje. Jeśli ktokolwiek chce się na mury tego kościoła wspiąć, to z nich spadnie, po prostu”.

CZYTAJ TEŻ: TRUISM URUCHAMIA „QUARANTINE SESSIONS”. PROJEKT GITARZYSTY ACID DRINKERS

„Ad Personam” zwiastuje premierę epki „Insanitarium” stanowiącej prequel debiutanckiego longplaya, który jak wyjaśnia zespół, z powodu pandemicznych zawirowań musiał zostać odłożony w czasie.

Co dalej? Na początku 2023 r. czeka nas premiera kolejnego singla Truism. Jest na co czekać. To utwór wyprodukowany przez cenionego duńskiego producenta Tue Madsena, znanego ze w spółpracy z takimi tuzami, jak Meshuggah czy Black Dahlia Murder.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.