Truism z pierwszym autorskim utworem. „Reflection”

Zespół Truism, którego członkowie dali się poznać m.in. w Acid Drinkers, Flapjack i OCN, prezentuje kolejne nagranie z serii Quarantine Sessions. W jeszcze gorącym utworze „Reflection” gościnnie zagrał Piotr Solnica z The Sixpounder.

Truism to świeży twór na polskiej scenie, ale złożony z doświadczonych zawodników. Oprócz znanego fanom Acid Drinkers gitarzysty Dzvona w kapeli grają Michał Kaleciński (Flapjack, None, O.C.N), Salver Wołowicz (Stillborn, The Buffons) i Maciej „Magic” Morawski (Veal).

Zespół od miesięcy pracuje nad debiutanckim materiałem, którego premiera przeciąga się z powodu pandemii. Mimo to obóz Truism nie traci czasu, prezentując pierwszy utwór z płyty. „Reflection” to autorska kompozycja kapeli.

– Data nie jest przypadkowa. Publikujemy ten numer w dniu moich urodzin, ponieważ jest moją osobistą spowiedzią i próbą rozliczenia własnych błędów – komentuje Dzvon, frontman Truism.

– „Reflection” można rozumieć dwojako: z jednej strony chodzi o odbicie, co mocno staraliśmy się zaakcentować w klipie, z drugiej zaś o refleksję nad tym, co jest za tym odbiciem – wyjaśnia Dzvon. – To nie zawsze coś dobrego. Pod fasadą nieskazitelnego wizerunku często czai się mrok w czystej i boleśnie pierwotnej postaci. Prawdziwą sztuką jest dojrzeć go w sobie i go zaakceptować. Choć niedostrzegany, ignorowany, on nigdy nie zniknie. Zostanie z tobą do końca. Dlatego też miej odwagę wyciągnąć do niego dłoń, by go umiejętnie karmić, konsekwentnie oswajać i ostatecznie poskromić. Powodzenia!

Utwór wraz z dwoma opublikowanymi już coverami (zespołów None oraz Sepultura/Gojira) znajdzie się na epce „Quarantine sessions” wzbogaconej o dwa kolejne autorskie numery.

Pełnoprawny debiut Truism ma ukazać się wiosną przyszłego roku. Inżynierem miksu będzie Tue Madsen, znany ze współpracy m.in. z Meshuggah, Suicide Silence czy Heaven Shall Burn.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.