Truism uruchamia „Quarantine Sessions”. Projekt gitarzysty Acid Drinkers

Truism to nowy zespół założony przez Dzvona, gitarzystę Acid Drinkers. Zespół przygotowuje się do wydanie debiutu. Póki co ekipa Dzvona zaprezentowała nagrany w izolacji cover klasycznego utworu Sepultury, którym kapela puszcza oko również do fanów Gojiry.

Truism to świeży twór na polskiej scenie, ale złożony z doświadczonych zawodników. Oprócz znanego fanom Acid Drinkers gitarzysty Dzvona w kapeli grają Michał Kaleciński (Flapjack, None, O.C.N), Salver Wołowicz (Stillborn, The Buffons) i Maciej „Magic” Morawski (Veal).

Zespół od miesięcy pracuje nad debiutanckim materiałem, który ma być hołdem dla takich kapel, jak Tool, Gojira czy Decapitated. Swoim pierwszym opublikowanym materiałem, czyli świeżo wrzuconym do sieci coverem „Nomad” Sepultury, Truism potwierdza, że ma dobre wzorce.

– Sepultura bez wątpienia nie należy do inspiracji, które w sposób oczywisty da się usłyszeć w naszym graniu – mówi nam Dzvon. – Mimo nazwy staramy się nie być zbytnio oczywiści. Sepa wywarła duży wpływ na każdego z nas z osobna. Zależało nam na uchwyceniu na swój słowiański sposób tego magicznego pierwiastka plemienności.

– W obecnych czasach, blisko 30 lat od premiery „Chaos AD”, nie można sobie wyobrazić plemienności w metalu bez innego zespołu. W tej chwili Gojira przejęła rolę metalowego szamana od Sepultury. Dlaczego więc nie połączyć tego w całość? Nie planowaliśmy tego. Pozwoliliśmy po protu się temu wydarzyć. Rezultat okazał się spójny i naturalny. Plemienny – dodaje Dzvon.

Cover „Nomad” to pierwsze nagranie z serii „Quarantine Sessions”, czyli nagrań w warunkach domowych, którymi członkowie Truism będą prezentować swoje inspiracje, ale też autorskie numery zdradzające charakter zespołu.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Truism cały czas pracuje nad debiutanckim albumem. Krążek ma wyprodukować duński producent Tue Madsen znany ze współpracy z takimi zespołami, jak Meshuggah, Suicide Silence czy Heaven Shall Burn.

Premiera płyty planowana jest na jesień 2020 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.