Trzy znaczące festiwale wrócą w 2017. Będzie głośno!

Wszystko wskazuje na to, że przyszły rok okaże się łaskawy dla miłośników ciężkich brzmień. W 2017 r. na festiwalową mapę Polski powrócą trzy uznane imprezy, które zaliczyły ostatnio przerwę: Rocket Fetival, Metal Hammer Festival i Metalmania. Lepiej już teraz się przygotujcie – będzie głośno!

Miłośnicy ciężkiego rocka i metalu w przyszłym roku nie będą mogli narzekać na brak wydarzeń muzycznych do zaliczenia. Rok 2017 zapowiada się jako rok powrotów. W Polsce – przede wszystkim festiwalowych.

Metalmania

Największe emocji budzi Metalmania. Jeden z najważniejszych i zarazem najgłośniejszych festiwali skierowanych do miłośników metalu w 2017 r. powróci po 9-letniej przerwie.

Jak poinformowali organizatorzy, w line-upie przyszłorocznej odsłony Metalmanii znajdą się tacy wykonawcy, jak Moonspell, Sodom czy Coroner. Nie zabraknie też przedstawicieli rodzimej sceny, by wymienić Obscure Sphinx czy zdobywających coraz większą popularność poznaniaków z ThermiT. Całość odbędzie się w Katowicach, czyli bez zmian, bo przypomnijmy: od 1986 do 1991 oraz od 2000 do 2008 r. Metalmania gościła właśnie w Katowicach, a dokładniej: w Spodku. Tam też festiwal odbędzie się 22 kwietnia 2017 r.

Bilety na Metalmanię dostępne via [link]

Metal Hammer Festival

Również w Katowicach, również w Spodku odbędzie się inna powracająca po przerwie, znakomicie zapowiadająca się impreza w klimacie rock/metal. Mowa o Metal Hammer Festival, którego headlinerem będzie przerażająco nieprzewidywalny Marilyn Manson.

Jeżeli chodzi o ostatnią edycję Metal Hammer Festival, odbyła się ona w 2015 r. i była skupiona wokół prog-rocka. Wówczas główną gwiazdą imprezy była grupa Dream Theater; wcześniej festiwal gościł m.in. zespoły Tool i Judas Priest. W tym roku festiwal odbędzie się 21 lipca.

Bilety na Metal Hammer Festival dostepne via [link]

Rocket Festival

Podobnie jak Metal Hammer Festival, rok pauzował Rocket Festival. W tym roku Rocket odbędzie się 18 lutego w Hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu. Zagrają Luxtorpeda, Lao Che, Armia i Chupa.

Bilety na Metal Hammer Festival dostepne via [link].

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.