Rockowo-metalowe porozumienie. Ta trasa odbije się echem!

Lubimy takie akcje. Rockowo-metalowe porozumienie ponad podziałami i wspólne koncerty fundują słuchaczom Chico, Impala, N3RV, Thar Ai i kilka innych cenionych bandów, które łączą siły w ramach wspólnej, jesiennej trasy. Te gigi odbiją się echem!

Czegoś takiego dawno nie było. To jak sejsmiczny wstrząs w rockowo-metalowym podziemiu, którego finałem będzie erupcja na scenach kilkunastu polskich miast. W całość zamieszanych jest konkretna liczba kapel: Chico, Frostbite, Godbite, Headwind, IdiotHead, Impala, Miasto Gniewu, N3RV, Sarang, Thar Ai, The Sound Code i Vigil.

– Nasza nazwa trasy to „Odbije się echem”, jednakże część zespołów, jak Chico, które powraca po dwuletniej przerwie, czy Headwind, Impala i The Sound Code, które promują swoje świeżo wydane płyty, mają własne nazwy dla tych kilkunastu czy kilku koncertów – tłumaczy nam Ivan, gitarzysta biorącej udział w trasie wrocławskiej grupy Thar Ai.

– Nie wszystkie koncerty oczywiście gramy razem, ale współpracujemy organizacyjnie i wzajemnie się promujemy – zaznacza Ivan. – W kolektywie zawsze lepiej, stąd reaktywacja Underground United promującego i wspierającego niezależne zespoły z polskiej sceny alternatywnej. Z niektórymi zespołami czy muzykami znamy się od dawna, jeszcze z czasów działalności w innych zespołach, dlatego nie było problemu, żeby się zgadać i zagrać wspólnie w różnych klubach.

Swój cykl koncertów Thar Ai rozpocznie już 19 sierpnia w Lesznie. W dalszej kolejności grupa odwiedzi Ostrów Wlkp., Turek i Poznań. Gdzie i kiedy zagrają pozostałe składy, sprawdzicie na ich fanpage’ach. Linki zamieszczamy poniżej.

– Nastroje są jak zwykle bardzo dobre, bo prężnie działamy od 2 lat, gramy coraz więcej koncertów, a efekty tego widać – kończy gitarzysta Thar Ai.

My trzymamy kciuki za wszystkie kapele biorące udział w przedsięwzięciu. Korzystając z okazji, zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Impalą, który znajdziecie na naszym kanale YouTube, a także do lektury niedawnego wywiadu z N3RV. Wywiady z innymi kapelami biorącymi udział w trasie wkrótce – bądźcie czujni!

FB Chico – www.facebook.com/chicozespol
FB Frostbite – www.facebook.com/frostbitepoland
FB Godbite – www.facebook.com/Godbite
FB Headwind – www.facebook.com/zespolheadwind
FB IdiotHead – www.facebook.com/idiotheadmusic
FB Impala – www.facebook.com/impalaband
FB Miasto Gniewu – www.facebook.com/miastogniewu
FB N3RV – www.facebook.com/N3RVpl
FB Sarang – www.facebook.com/soundsofsarang
FB Thar Ai – www.facebook.com/tharaiband
FB The Sound Code – www.facebook.com/tsc.band
FB Vigil – www.facebook.com/vigilpl

fot. Jacek Kupczak

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.