Underground United: N3RV o kompilacji „UNtitled”

Stało się – pierwsze wydawnictwo Underground United trafiło do obiegu. Rebelianci polskiego podziemia rock/metal na krążku, który w założeniu ma pokazać bogactwo rodzimego undergroundu. O „UNtitled” i nagranym na potrzeby kompilacji utworze „Za ścianą mych powiek” opowiada nam Daniel z polsko-norweskiej formacji N3RV.

Siema! Z tej strony Daniel z zespołu N3RV. Pozdrawiam całą społeczność RockMetalNews.pl

Daniel Wójcik (N3RV)

1. Na „UNtitled” nagraliśmy utwór… Można powiedzieć, że utwór „Za ścianą mych powiek”, który pojawił się na „UNtitled”, powstał tak samo jak większość utworów z naszej najnowszej płyty „Who are you?”, czyli w tak zwanym międzyczasie. Było dla nas ważne, żeby ten kawałek godnie reprezentował to, co robimy. Z uwagi na to, że cała kompilacja jest po polsku, zależało mi również, żeby był to kawałek w j. polskim. Czy „Za ścianą mych powiek” mocno różni się od kawałków, które znalazły się na „Who are you?”. Nie powiedziałbym. Są elementy elektroniki, są elementy ciężkich gitar… Staraliśmy się oddać klimat w taki sposób, żeby było wiadomo, że to jest nasze, żeby był ten nasz charakter – i żeby ktoś, kto włącza ten kawałek, od razu wiedział, że to N3RV. Wydaje mi się, że taki ten numer jest.

2. Underground United to dla mnie… Powiem w ten sposób: dla mnie Underground United to jedna z najpiękniejszych akcji, jakie było nam dane reprezentować. Nie oszukujmy się – w tych czasach ciężko jest zrzeszyć zespoły tak, żeby działały wspólnie. Gram już trochę czasu i jeszcze nie spotkałem się z czymś takim, żeby ludzie tak chętnie sobie pomagali. Bardziej zawsze przypominało to rywalizację czy coś w tę stronę. Dla nas jest to fantastyczna akcja. Oby więcej takich! Przede wszystkim szacunek dla Iwana z Thar Ai, który rozpoczął to wszystko i pociągnął za sobą taką rzeszę ludzi, bo jest nas trochę. Jesteśmy dumni, że w ogóle zostaliśmy zaproszeni na tę składankę.

3. W najbliższym czasie planujemy… Ogólnie dużo się dzieje. Początek 2018 r. to dla nas wydanie drugiej płyty pt. „Who are you?”. Planujemy dość sporo koncertować w tym roku. Zdarzyło się tak, że byliśmy już w Anglii. Wygraliśmy dwa festiwale: Mammoth Fest i Metal 2 The Masses, tak że wrócimy tam już niebawem, żeby przejść kolejne etapy. W Polsce zagramy 24 marca w Chorzowie z Materią, The Sixpounder i Hope. Po drodze jest też kilka festiwali, m.in. w Norwegii, rok 2018 będzie więc bardzo busy.

4. Społeczności RockMetalNews.pl chciałbym powiedzieć… Wszystkich czytelników RockMetalNews.pl, a także całą społeczność RockMetalShop.pl, chcielibyśmy zachęcić do przesłuchania tej składanki. Warto sprawdzać takie rzeczy, bo nawet nie macie pojęcia, ile utalentowanych zespołów jest w Polsce i jaka drzemie w tym moc. To coś niesamowitego, że powstała taka płyta. Jesteśmy z tego dumni, że jesteśmy na ścieżce nr 2. To jeden z wielu zajebistych songów, bo większość zespołów, które są na tej składance, zrobiły mega robotę. Płytę możecie zakupić stacjonarnie m.in. we Wrocławiu w studiu Ultra Tattoo. Płyty będą też na koncertach wszystkich zespołów, które się na niej pojawiły. Mam nadzieję, że kolejna kompilacja będzie równie mocna jak ta, a Underground United będzie dalej funkcjonował i zrzeszy jeszcze więcej zespołów, żeby pokazać, że muzyka metalowa ma się u nas dobrze i reprezentujemy naprawdę świetny poziom.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV