Radni gminy Środa Śląska chcą ocenzurować Festiwal Uwolnić Muzykę

Organizacja metalowego festiwalu w Polsce nie jest łatwym zadaniem. Z polityką lokalnych władz muszą zmierzyć się organizatorzy Festiwalu Uwolnić Muzykę w Środzie Śląskiej, którzy w tym roku chcą ugościć m.in. grupę Rotting Christ.

Wygląda na to, że organizatorów tegorocznego Festiwalu Uwolnić Muzykę czeka trudna przeprawa. Radni gminy Środa Śląska, gdzie co roku odbywa się festiwal, próbują mocno utrudnić jego organizację. Żądając zmian w formule imprezy, lokalni włodarze grożą odebraniem przyznanej wcześniej festiwalowi dotacji.

Czego konkretnie domagają się radni?

– Do mnie jako do radnego zgłosiły się osoby już po koncercie w 2018 r., kiedy występował zespół Batushka – podczas ostatniej sesji rady gminy Środa Śląska tłumaczył Paweł Rosenbeiger, radny gminy. – Zwróciły się z zapytaniem, dlaczego pozwalamy na to, co się dzieje na Kajakach (nad akwenem Kajaki w Środzie Śląskiej, gdzie odbywa się wydarzenie – red.), czy nie mamy na to wpływu, czy nie możemy tego w jakiś sposób ograniczyć.

Radny złożył wniosek, w którym domaga się obniżenia przyznanej festiwalowi dotacji, jak również korekty line-upu i zmiany przygotowanego plakatu. Dodatkowo radny chce, by festiwal kończył się o godz. 23.00.

Korekta line-upu to m.in. usunięcie z listy wykonawców głównej gwiazdy, formacji Rotting Christ. Co na to organizatorzy?

„Organizatorzy podjęli decyzję, iż nie wyrażają zgody na ingerencję osób trzecich w ustalanie składu zespołów na festiwal. Plakat festiwalu nie zostanie zmieniony. Czas trwania festiwalu zostaje bez zmian. Rozpoczęcie godzina 17.00, a zakończenie godzina 24.00” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Mirosława Chołdę, szefa festiwalu, i innych organizatorów.

W oświadczeniu czytamy dalej: „Organizatorzy decyzję o rezygnacji z dotacji z Urzędu Miasta. Festiwal zawsze był niezależny i żadna władza nie podporządkuje sobie tego festiwalu. Nie możemy wyrazić zgody na cenzurę. Cena biletów nie ulega zmianie. W związku z sugestiami zawartymi w komentarzach organizatorzy postanawiają uruchomić akcję dobrowolnej zbiórki brakującej kwoty potrzebnej do organizacji Festiwalu Uwolnić Muzykę”.

Akcję zbierania środków rozpocznie się 4 marca. Dzień wcześniej powinniśmy poznać szczegóły zbiórki.

Biletów na tegoroczny Festiwal Uwolnić Muzykę szukajcie na Biletyna.pl, GoOut.net, Kupbilecik.pl i Ticketmaster.pl.

W ubiegłym roku na Festiwalu Uwolnić Muzykę wystąpiły m.in. zespoły Batushka, Kat & Roman Kostrzewski, In Twilight’s Embrace i Thar Ai. Impreza odbywała się w dniach 27-28 lipca.

1 komentarz do “Radni gminy Środa Śląska chcą ocenzurować Festiwal Uwolnić Muzykę”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.