Mike Portnoy o Dream Theater i przyszłości

W zeszłym roku Mike Portnoy ogłosił swój powrót do Dream Theater. Teraz perkusista mówi o swoich odczuciach i planach.

Wiadomość o powrocie do macierzystej formacji zelektryzowała fanów, którzy zadają sobie bardzo ważne pytanie: Czy Dream Theater po powrocie Portnoya odzyska magię dawnych lat?

W obszernej rozmowie z gospodarzem programu „Drumeo”, Brandonem Toewsem, Mike Portnoy powiedział, że jego powrót do Dream Theater nie był posunięciem biznesowym, ale stopniowym odżywaniem przyjaźni, począwszy od relacji z gitarzystą, Johnem Petruccim a kończąc na wzruszającym pojednaniu z wokalistą, Jamesem LaBrie.

– Minęło 13 lat i myślę, że czas faktycznie leczy wszystkie rany. Przez te lata odnowiłem swoją przyjaźń z chłopakami zaczynając od Johna Petrucciego. Nasze żony znały się i grały razem zanim my się poznaliśmy, nasze dzieci razem dorastały. Moja córka i córka Johna mieszkały razem w Nowym Jorku przez ostatnie pięć lat, więc nasze rodziny są blisko od bardzo dawna. Myślę, że podczas pandemicznej blokady zaczęło to wracać, ponieważ nie mogliśmy koncertować, a John pracując nad swoim albumem solowym poprosił mnie żebym na nim zagrał. To był, jak sądzę, pierwszy krok w tym kierunku. Kilka miesięcy później razem nagraliśmy album Liquid Tension Experiment razem z Jordanem Rudessem (klawiszowcem Dream Theater). To ponownie zespoliło naszą trójkę – opowiada Portnoy.

– Pamiętam jak poszedłem na występ Dream Theater w 2022 roku w Nowym Jorku i tam spotkałem się z Jamesem. Nie rozmawialiśmy ponad dekadę. Pięć sekund po tym jak się zobaczyliśmy padliśmy sobie w ramiona i rozpłakaliśmy się jak dzieci. Nie żartuję. Wszystkie dramaty i złe emocje sprzed lat natychmiast zniknęły – mówi perkusista. – W pewnym sensie nasze ponowne zjednoczenie już wtedy wydawało się nieuniknione. Po prostu znów byliśmy w najlepszym miejscu o najlepszym czasie razem.

Jak będzie wyglądał zatem „Stary/Nowy Dream Theater”?

– Kiedy opuściłem zespół byłem control freakiem. Musiałem mieć wpływ na dosłownie wszystko. Z biegiem lat zacząłem jednak odpuszczać i podchodzić znacznie bardziej na luzie do spraw zawodowych. Znalazłem właściwą równowagę w życiu i tego się trzymam. Mogę mieć np. wpływ na setlistę koncertową, ale nie mam już tak dużej potrzeby pisania tekstów, co dominowało przez lata w Dream Theater. Patrzę w przyszłość z ekscytacją i chęcią zrobienia wszystkiego najlepiej jak mogę – kończy swoją wypowiedź Portnoy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.