Mike Portnoy wraca do Dream Theater!

Absolutnie wyjątkowa wiadomość dla wszystkich fanów Dream Theater! Mike Portnoy po latach wraca do grania w zespole!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Dziś, czyli 25 października, Dream Theater na swoich portalach społecznościowych ogłosili, że współzałożyciel i wieloletni perkusista zespołu, Mike Portnoy, wraca do grania w swej macierzystej grupie! Grupa już teraz zapowiedziała wejście do studia i nagranie nowego albumu!

Dotychczasowy perkusista, Mike Mangini, pożegnał się z fanami następującymi słowami:

– Doskonale rozumiem decyzję chłopaków o powrocie Mike’a Portnoya. Moim zadaniem od pierwszego dnia w zespole było zapewnienie dobrej i stabilnej roli perkusisty aby zapewnić zespołowi ciągłość. Cieszę się ze wszystkich sukcesów jakie razem odnieśliśmy, ze wszystkich nagranych płyt oraz wspólnych koncertów. Życzę im wszystkiego najlepszego! – pisze Mangini.

Swoje dodał również gitarzysta oraz również współtwórca Dream Theater, John Petrucci:

– Zawsze byłem pod wielkim wrażeniem gry Mike’a Manginiego. Wniósł bardzo dużo do zespołu i jestem mu za to ogromnie wdzięczny. To było wspaniałe 13 wspólnych lat. Życzę mu wszystkiego najlepszego i realizacji w dalszych przedsięwzięciach. Jednocześnie jestem szczęśliwy móc ponownie powitać w Dream Theater naszego przyjaciela i człowieka bez którego ten zespół nie byłby tym czym jest teraz – dodaje Petrucci.

Mike Portnoy również odniósł się do powrotu do macierzystego zespołu.

– Jestem przepełniony radością. Wkrótce będziemy obchodzić 40 lat od powstania i czuję się niesamowicie zmotywowany i spragniony dalszych wyzwań z Dream Theater! Nie ma jak w domu! – pisze Portnoy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.