King Diamond nie poznał Post Malone’a. „Nie wiem za dużo o nowej muzyce”

Post Malone umiejętnie wkręcił się w środowisko gwiazd rocka i metalu, ale King Diamond dopiero niedawno dowiedział się, kim jest. Lider Mercyful Fate wspomina swoje pierwsze spotkanie z raperem.

Raperzy w ostatnich latach starają się być jak gwiazdy rock’n’rolla. Wychodzi im to z różnym skutkiem. Niektórzy sami robią z siebie pośmiewisko, jak zaliczający wpadkę za wpadką MGK, ale Post Malone to zupełnie inna historia. Jeden z najpopularniejszych amerykańskich raperów rozbił bank, współpracując z Ozzym Osbournem, a wcześniej występując na jednej scenie z Aerosmith i Red Hot Chili Peppers.

Ale nie każdy metalhead przygląda się działaniom takich postaci. King Diamond, który miał okazję spotkać Posty’ego na backstage’u jednego z ostatnich koncertów Slayera, zdradził w rozmowie z magazynem „Metal Hammer”, że nie rozpoznał supergwiazdy hip-hopu.

– To było zabawne, bo zrobił sobie ze mną zdjęcie, a ja nie wiedziałem, kim jest – wspomina legenda Mercyful Fate.

– Dopiero później zorientowałem się, że to wielka gwiazda, o wiele większa niż ja kiedykolwiek. Nie wiem za dużo o nowej muzyce. Najnowsze, co kupuję, to Volbeat – podsumował King Diamond.

Co ciekawe, na tym samym koncercie był też Kirk Hammett, gitarzysta Metalliki, który również sfotografował się z Postym i Kingiem Diamondem.

Zdjęcie trzech muzyków udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: KING DIAMOND ZAMIERZA WRÓCIĆ W 2022. SOLOWY ALBUM I COME BACK MERCYFUL FATE

Przypomnijmy: King Diamond ma konkretne plany na rok 2022. Muzyk zamierza wydać wyczekiwany, opóźniony solowy album, a oprócz tego pierwszy od ponad dwóch dekad longplay Mercyful Fate. Czy uda mu się zrealizować oba projekty? Oby. My już nie możemy doczekać się jego koncertu na Mystic Festival. Król zagra trzeciego dnia festiwalu (4 czerwca) wraz z Mercyful Fate.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.