King Diamond zamierza wrócić w 2022. Solowy album i come back Mercyful Fate

King Diamond ma konkretne plany na rok 2022. Muzyk zamierza wydać wyczekiwany, opóźniony solowy album, a oprócz tego pierwszy od ponad dwóch dekad longplay Mercyful Fate. O swoich zamiarach opowiedział w rozmowie z SiriusXM.

W przyszłym roku możemy spodziewać się powrotu króla – i wcale nie chodzi o „Władcę Pierścieni”, a o come back Kinga Diamonda. Leciwa legenda metalu rodem z Danii miała już dawno wydać solowy materiał, ale sprawy ostatnio nieco się skomplikowały. Wkrótce miną dwa lata od premiery singla „Masquerade of Madness”, którym King Diamond zapowiedział do tej pory niewydany album „The Institute”. W najnowszym wywiadzie udzielonym radiostacji SiriusXM muzyk zapewnił, że premiery płyty doczekamy się w 2021 r. Przyszły rok ma przynieść również pierwsze od lat wydawnictwo Mercyful Fate, czyli niekwestionowanej ikony metalu, z jaką przede wszystkim kojarzony jest nieśmiertelny wokalista.

– Patrząc na to z perspektywy pisania materiału, jesteśmy na zaawansowanym etapie z jednym i drugim projektem – oznajmił King Diamond.

Duński król metalu wyjawił, że jego solowy krążek „The Institute” będzie podwójnym wydawnictwem.

– Album projektu King Diamond to na pewno przyszły rok – zapewnił King Diamond. – Album Mercyful Fate też będzie gotowy do wydania w przyszłym roku. Jestem tego pewny na sto procent, ale temat Mercyful Fate musi poczekać na domknięcie tematu płyty King Diamond.

CZYTAJ TEŻ: KING DIAMOND POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z CZTEROLETNIM SYNEM

Kim Bendix Petersen, jak naprawdę nazywa się King Diamond, pracuje zdalnie, korzystając z technologicznych dobrodziejstw współczesności. W międzyczasie poświęca czas rodzinie. Weteran pochwalił się ostatnio zdjęciem z czteroletnim dzieckiem. Jak sam mówi, świadomie wybiera spokojny, rodzinny lajfstal. Ponadto dba o zdrowie, pilnując diety i trzymając się z dala od wszelkich nałogów, co oczywiście się chwali, zwłaszcza że w przyszłym roku King Diamond ma wrócić na scenę z Mercyful Fate. Kultowa formacja ma w planach koncert m.in. na przyszłorocznym Mystic Festival. My już nie możemy się doczekać.

Mercyful Fate to jeden z najbardziej uznanych metalowych składów w historii. Dyskografię grupy zamyka album „9” z 1999 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV