Bruce Dickinson i ekipa metalowców-rowerzystów. Milion funtów dla dzieciaków

Bruce Dickinson po raz kolejny pokazał klasę. Wokalista Iron Maiden dołączył do The Heavy Metal Truants, grupy zakochanych w heavy metalu rowerzystów, którzy zbierają środki na pomoc potrzebującym dzieciakom. Dickinson pojawił się w spocie promującym akcję i osobiście wziął udział w rajdzie.

The Heavy Metal Truants to wyjątkowe przedsięwzięcie. To coroczna akcja mająca formę rowerowego wyzwania polegającego na pokonaniu na dwóch kółkach wyznaczonego odcinka. The Heavy Metal Truants to również społeczność związanych z heavy metalem cyklistów. W 2012 r. założyli ją Rod Smallwood, manager Iron Maiden, i Alexander Milas, były redaktor naczelny magazynu „Metal Hammer”.

Rajdom The Heavy Metal Truants zawsze towarzyszy zbiórka środków na rzecz wybranej dziecięcej organizacji charytatywnej. Nie inaczej było w tym roku. Tegoroczna akcja The Heavy Metal Truants pod hasłem „Nine Lives” zakończyła się w miniony weekend. Metalowcy-rowerzyści w ciągu 12 dni pokonali w sumie ponad 60 tys. kilometrów (sic!). Przy okazji zebrali dla potrzebujących dzieciaków ponad milion funtów. Jednym z ambasadorów akcji i zarazem aktywnych uczestników był Bruce Dickinson.

– Metal jako społeczność ma długą historię robienia naprawdę, naprawdę bardzo dobrych rzeczy. Wielu ludzi nie wie o tym, bo całą naszą energię skupiamy na konkretnych działaniach – wyjaśnia wieloletni frontman Iron Maiden.

– Zbieramy pieniądze, żeby przekazać je ludziom, którzy zrobią z nimi coś dobrego – o tegorocznym rajdzie wypowiadał się Dickinson, zachęcając fanów, by dołączyli do The Heavy Metal Truants.

Spot promujący tegoroczną odsłonę The Heavy Metal Truants z udziałem Bruce’a Dickinsona możecie zobaczyć poniżej.

CZYTAJ TEŻ: IRON MAIDEN NAWIĄZALI WSPÓŁPRACĘ Z KLUBEM PREMIER LEAGUE. ZOBACZ SPECJALNĄ LINIĘ UBRAŃ

Przypomnijmy: w lipcu miał odbyć się wyczekiwany koncert Iron Maiden w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa zespołu, zostało odwołane z powodu przeciągającej się pandemii koronawirusa. Ostatecznie koncert ma odbyć się 24 lipca 2022 r. Miejsce, czyli PGE Narodowy, pozostaje bez zmian.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.