Iron Maiden nawiązali współpracę z klubem Premier League. Zobacz specjalną linię ubrań

Iron Maiden to heavymetalowa ekstraklasa, ale oni pewnie woleliby być kojarzeni z Premier League. Zespół nawiązał współprace z klubem West Ham United, z którym stworzył ściśle limitowaną linię ubrań z futbolowym zacięciem.

Nie każdy wie, że Steve Harris, założyciel i basista Iron Maiden, jako dzieciak kroczył ścieżką piłkarskiego talentu. Ostatecznie ku uciesze milionów fanów heavy metalu bieganie za piłką Harris zamienił na bieganie po scenie z gitarą basową, ale miłość do piłki nożnej została. Harris kiedy może, chodzi na mecze. Sam też gra – np. z fanami przed koncertami Iron Maiden.

Harris z pozostałymi członkami Iron Maiden blisko współpracują z klubem West Ham United, jedną z czołowych ekip angielskiej Premier League. Efektem tego jest nowa linia sportowych ciuchów w barwach West Ham United, ale też z motywami nawiązującymi do heavymetalowej legendy. To m.in. nowe wyjazdowe koszulki meczowe, bluzy treningowe, kurtki, kamizelki.

Warto odnotować, że współpraca pomiędzy Iron Maiden i West Ham United rozpoczęła się jeszcze w 2019 r., kiedy do sprzedaży trafiła pierwsza transza wspólnych koszulek. Jak się okazało, był to marketingowy strzał w okienko. Koszulki sprzedawały się jak świeżę bułeczki, stając się bestsellerem.

– To było coś niesamowitego… Widzieć mnóstwo fanów Iron Maiden i West Hamu, wybierających nasze pierwsze koszulki. West Ham obecnie bardzo dobrze radzi sobie w Premier League. Wydaje się, że to świetny czas na stworzenie nowych, wyjazdowych koszulek. Cieszę się, że ta współpraca trwa nadal. Kto wie, może będzie tak, że przyniesie nam to szczęście z ligą mistrzów. Wszystko jest możliwe – komentuje Harris.

Basiście Iron Maiden wtóruje Tracey Stratton, manager West Ham United, zadowolony z kolaboracji z kultową kapelą.

– Odpowiedź na naszą pierwszą współpracę była fenomenalna. Kilkakrotnie wyprzedaliśmy wszystkie rzuty koszulek. Reakcja fanów i ich ogromne zaangażowanie w mediach społecznościowych były czymś niesamowitym – wtrąca Stratton.

Efekt kooperacji Iron Maiden i West Ham United możecie zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy: w lipcu miał odbyć się wyczekiwany koncert Iron Maiden w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa zespołu, zostało odwołane z powodu przeciągającej się pandemii koronawirusa. Ostatecznie koncert ma odbyć się 24 lipca 2022 r. Miejsce, czyli PGE Narodowy, pozostaje bez zmian.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV