Demokracja w Iron Maiden? Bruce Dickinson odpowiada

Frontman „Żelaznej Dziewicy” o stosunkach w zespole

W wywiadzie dla brazylijskiego talk-show „Conversa Com Bial” Bruce Dickinson został zapytany czy w Iron Maiden panuje demokracja.

– Twierdzę, że w drużynie nie ma miejsca na demokrację. Drużyna piłkarska nie jest demokracją. Musi być menadżer, kapitan, musi być ustalony plan gry i ludzie muszą się go trzymać. Można się nie zgadzać, prowadzić dyskusję i kłócić się, ale tak właśnie jest. W przypadku Iron Maiden wszystko zostało podzielone i wszystko działa bardzo naturalnie i organicznie. Steve (Harris, basista i założyciel zespołu) ma bzika na punkcie muzyki i mówi, że zrobi to i to. Mówię wtedy „Ok” i razem z Adrianem (Smithem, gitarzystą) napiszemy coś i jeśli będzie pasować, to świetnie. Jeśli nie, też nie ma problemu. Żyjemy razem i cały czas rozwijamy się w tolerancji wobec siebie, mamy różne zainteresowania i nieco inne podejścia do życia – mówi Bruce. – Nie znamy się od dzieciństwa, ale większość życia działamy razem, troszczymy się o siebie nawzajem i jesteśmy trochę jak rodzina – dodaje wokalista.

Dwa miesiące wcześniej w jednym z wywiadów opowiedział o powrocie do Iron Maiden jego i Adriana Smitha w 1999 roku.

– Powodem dla którego ponownie dołączyliśmy do zespołu jest fakt, że po prostu tego chcieliśmy. To był nasz wybór i od tamtej pory jesteśmy znacznie bardziej dojrzałymi ludźmi, którzy rozumieją swoją odrębność. Oprócz Dave’a Murraya i Adriana Smitha, którzy wychowywali się na jednej ulicy nikt z nas nie znałby się gdyby nie Iron Maiden. To nas łączy i dalej chcemy grać i nagrywać – stwierdził Dickinson.

Nowy album Bruce’a Dickinsona „The Mandrake Project” został wydany 1 marca. Artysta wystąpi podczas Mystic Festival 2024.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.