Bruce Dickinson o tym jak pokonać strach przed lataniem!

Wokalista Iron Maiden o tym jak pokonać lęk przed przestworzami!

Bruce Dickinson, będący również licencjonowanym pilotem, w wywiadzie dla szwedzkiej stacji radiowej Rockklasiker został zapytany o poradę jak zwalczyć strach przed wzniesieniem się w powietrze.

– Wielu ludzi wpada w panikę na samą myśl o latanie. Jest to integralna część współczesnego świata. Istnieją sposoby aby sobie poradzić i złagodzić ten strach, a nawet całkowicie go wyeliminować. To zależy od tego czego konkretnie się boisz, jak bardzo i jakie kroki należy podjąć aby temu zaradzić – mówi Dickinson. – Istnieje wiele świetnych kursów poświęconych zwalczaniu strachu przed lataniem, które często prowadzą linie lotnicze. British Airways ma taki system, który polega na wejściu do symulatorów, do makiety samolotu i poproszeniu ludzi o wyjaśnienie dlaczego na przykład jest jakiś hałas lub dlaczego podnosić zasłony okienne albo co zrobić gdy opadają maski tlenowe. Tak naprawdę wielu ludzi nie ma pojęcia o tych podstawowych elementach związanych z lotem – dodaje wokalista.

– Moja żona zawsze pyta dlaczego muszę podnosić zasłony w samolocie. A ja odpowiadam, że gdyby samolot stanął w płomieniach musisz wiedzieć z której strony nie wychodzić. To po prostu zdrowy rozsądek. W historii lotnictwa można byłoby uniknąć wielu tragedii gdyby ludzie stosowali się do prostych środków bezpieczeństwa – twierdzi w konkluzji Dickinson.

Według niektórych szacunków strach przed lataniem – znany również jako aerofobia lub awiofobia – dotyka nawet 2,5 procent populacji, podczas gdy ogólny niepokój przed lataniem jest znacznie większy.

Najnowszy album Bruce’a Dickinsona – The Mandrake Project – ukaże się 1 marca 2024 roku. Bruce Dickinson wystąpi również na tegorocznym Mystic Festival.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.