Znamy pierwszego wykonawcę Przystanku Woodstock 2018

Wbrew wielu przeciwnościom w 2018 r. po raz kolejny odbędzie się Przystanek Woodstock. Organizatorzy ogłosili pierwszego wykonawcę, który w pierwszych dniach sierpnia zagra na „najpiękniejszym festiwalu świata”. To doskonale znana woodstockowej publiczności formacja Lao Che.

Ich koncerty na Woodstocku przeszły do historii festiwalu, ta jednak w przyszłym roku zostanie napisana na nowo – i to znów z ich udziałem. Tym razem z materiałem z albumów „Dzieciom” oraz „Wiedza o społeczeństwie”, który ukaże się w lutym 2018 r., Lao Che ponownie wystąpią na Przystanku Woodstock.

Przypomnijmy: zespół już oficjalnie przekształcił się w septet. Jego siódmym członkiem został Karol Gola, znany m.in. z formacji Pink Freud i projektu Jazzombie.

Kiedy dokładnie odbędzie się przyszłoroczny Przystanek Woodstock?

„Jeśli uda nam się zorganizować Przystanek Woodstock, planujemy go w terminie 2, 3 i 4 sierpnia” – jeszcze w październiku informowała Fundacja WOŚP.

Przypomnijmy: Przystanek Woodstock od 1997 r. nieprzerwanie odbywa się na terenie województwa lubuskiego. Do 2003 r. odbywał się w Żarach. Następnie przeniósł się do Kostrzyna nad Odrą, w którym odbył się także w tym roku.

Według szacunków policji w tym roku w Kostrzynie bawiło się ok. 250 tys. woodstockowiczów. Impreza odbyła się w dniach 3-5 sierpnia.

fot. Anna Migda

Komentarze

Dodaj komentarz