Wokalista Amon Amarth komentuje sukces zespołu

Amon Amarth to zespół, który swoją markę buduje od dawna. Wokalista szwedzkiej formacji, obecnej na scenie od ponad 25 lat, wypowiedział się na temat sukcesu kapeli. „Pierwsze lata były naprawdę trudne” – stwierdził Johan Hegg.

Wikingowie z Amon Amarth mają powody do świętowania. Wydając film dokumentalny i koncertowe DVD „The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm”, deathmetalowi wikingowie podsumowują 25 lat scenicznych podbojów.

W najnowszym wywiadzie dla kanału Loud TV Johan Hegg, lider Amonów, wypowiedział się na temat sukcesu grupy. Czy jego skala zaskakuje frontmana Amon Amarth?

– I tak, i nie – przyznał Hegg. – Nie jesteśmy mainstreamem. Nie grają nas w radiu. Dla nas był to powolny i konsekwentny rozwój. Jesteśmy w tym biznesie od 25 lat. To wszystko rosło. Początkowo nawet nie zauważaliśmy kiedy. Dopiero w przypadku ostatnich kilku albumów nasza kariera nabrała tempa, ale był to już ten etap, kiedy się tego spodziewasz. Nie chcę powiedzieć, że to tak, że masz świadomość, że na to zasługujesz. Wszystko zależy od tego, co robisz, ale z każdym albumem wszystko szło coraz lepiej. Patrząc wstecz, gdyby ktoś powiedział mi, że za 10 czy 15 lat będziemy tu, gdzie jesteśmy teraz, raczej bym nie uwierzył. Pierwsze lata były naprawdę trudne. Z drugiej strony były na swój sposób łatwiejsze, bo teraz trudność polega na tym, że to wielka machina. Żeby działała, musisz zwracać uwagę na wszystko. Zawsze byliśmy samodzielną ekipą. Lubimy mieć kontrolę nad tym, co się dzieje. Nie chcemy oddawać tego osobom trzecim. Dbamy o swój biznes.

– Muszę powiedzieć, że większość z trudnych momentów w naszej karierze to głupoty – dodał Hegg. – Pewne rzeczy postrzegaliśmy jako wyzwania w danym momencie, ale zawsze pomagaliśmy sobie nawzajem przez nie przechodzić. Wychodziliśmy z nich silniejsi, bo zawsze uczymy się na błędach – podkreślił wokalista.

Przypomnijmy: premiera dokumentu i live albumu „The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm” miała miejsce 16 listopada.

Ostatni polski koncert Amon Amarth odbył się w 2017 r. na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival).

W 2019 r. zespół ponownie odwiedzi nasz kraj. Grupa wystąpi na powracającym po przerwie Mystic Festival – m.in. obok Slipknot i Sabaton.

Bestsellerowe koszulki z nadrukami Amon Amarth oraz gadżety zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz