Wokalista Amon Amarth przyjął do domu osoby z Ukrainy

Johan Hegg to kolejny metalowy artysta, który pokazuje klasę, pomagając osobom z Ukrainy. Frontman Amon Amarth wraz z żoną goszczą w swoim domu uciekające przed wojną Ukrainki z dziećmi.

Johan Hegg z Amon Amarth wygląda jak wiking i sprawia wrażenie kogoś, komu lepiej nie wchodzić w drogę, ale w rzeczywistości jest zupełnie inny. Hegg, który obok muzyki zajmuje się m.in. uprawianiem jogi, to człowiek o gołębim sercu. Lider Amonów udowodnił to, przyjmując do swojego domu uciekające przed wojną Ukrainki z dziećmi.

O swoim wsparciu dla osób z Ukrainy wokalista opowiedział w rozmowie z Robbem Flynnem z Machine Head.

– To, co dzieje się teraz w Ukrainie, jest okropne – ocenił Hegg. – Wspólnie z żoną przyjęliśmy ukraińską rodzinę. Mieszkają z nami dwie Ukrainki i ich dzieci.

– Wiele osób w Szwecji gości uchodźców z Ukrainy. To coś, co powinniśmy teraz robić. Ponad 10 milionów osób z tego kraju to uchodźcy, z czego prawie 4 miliony jest teraz w Europie. To oczywiste, że muszą gdzieś się podziać – zaznaczył Hegg.

Szwedzki muzyk wspiera ofiary wywołanej przez Rosję wojny również na inne sposoby. Hegg wystawił na charytatywne aukcje merch Amon Amarth. Oprócz tego wspólnie z żoną przekazuje pieniądze na organizacje dobroczynne.

Hegg jest aktywny również w mediach społecznościowych. Ostatnio głośno było o jego publicznym bojkocie organizacji mieszanych sztuk walki UFC za dopuszczenie do startu rosyjskich zawodników.

Fani metalu mogą być dumni ze swoich idoli. Postawy takich zespołów, jak Metallica, Decapitated czy właśnie Amon Amarth, to najlepszy dowód na to, że metalowcy zdają egzamin w obliczu trudnych momentów, takich jak atak Rosji na Ukrainę.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA PONOWNIE WSPARŁA OSOBY Z UKRAINY. 500 TYS. DOLARÓW NA POSIŁKI

Wojna w Ukrainie trwa, a poszkodowani nią szczególnie potrzebują dziś naszego wsparcia. Zachęcamy do wspierania osób z Ukrainy na wszystkie możliwe sposoby. Więcej informacji można znaleźć na stronach, których adresy udostępniamy poniżej.

Rządowa strona #PomagamUkrainie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Polska Akcja Humanitarna: www.pah.org.pl

Fundacja Ocalenie: www.ocalenie.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.