Queens of the Stone Age wypuszczają „Villians” #premiera

To dziś – nowy album Queens of the Stone Age trafił do sprzedaży. Sprawdziliśmy: krążek jest już dostępny na platformach streamingowych. Z okazji premiery do sieci trafiła sesja, podczas której zespół wykonał „The Way You Used to Do” – pierwszy singiel promujący „Villians”.

9 nowych utworów to prezent, którym Queens of the Stone Age postanowili umilić fanom końcówkę wakacji. Promowany singlami „The Way You Used to Do” i „The Evil Has Landed”, album „Villians” to efekt ostatnich miesięcy pracy Josha Homme’a & Co.

Krążek promuje ta sama wytwórnia, za pośrednictwem której w 2013 r. Qeensi wydali „…Like Clockwork”, swój ostatni album. Próżno jednak szukać tu podobieństw.

– Najważniejszym aspektem tego albumu była próba przedefiniowania naszego brzmienia, próba zadania i odpowiedzenia sobie na pytanie, jak powinniśmy brzmieć dzisiaj – o „Villians” wypowiada się Josh Homme, lider Queens of the Stone Age. I dodaje: – Jeśli nie możesz nagrać znakomitej pierwszej płyty, powinieneś się zatrzymać. Jednak jeśli możesz nagrywać świetne płyty, ale twoje brzmienie nie ewoluuje, staje się to parodią oryginalnego brzmienia.

– Tytuł „Villains” (z ang. „czarne charaktery”) nie jest oświadczeniem politycznym – deklaruje Homme. – Nie ma nic wspólnego z Trumpem i całym tym gównem. Powody, że tak zatytułowaliśmy płytę, są proste: to słowo wygląda fantastycznie, jest komentarzem do trzech wersji każdego scenariusza: twojego, mojego i tego, co się właściwie stało. Każdy potrzebuje kogoś lub czegoś, jakiegoś czarnego charakteru, przeciwko któremu będzie się buntował. Zawsze tak było. Tego nie da się kontrolować. Jedyną rzeczą, jaką naprawdę można kontrolować, jest to, kiedy odpuścisz – kończy wokalista

Album wyprodukował Mark Ronson, ceniony angielski producent, laureat nagród Grammy i Brit Awards.

Nowy materiał, w tym singiel „The Way You Used to Do”, wykonany przez Queens of the Stone Age w niemieckiej rozgłośni WDR 1 Live, sprawdzicie pod tym adresem.

Wszystkie albumy zespołu oraz pełen merch znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz