Pierwszy półfinał Eliminacji do Pol’and’Rock za nami

Pierwszy z półfinałów do 24. Pol’and’Rock Festival już za nami! Spośród zespołów, które wystąpiły we Wrocławiu, jury wybrało finalistów konkursu. O możliwość wystąpienia w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą na 24. Pol’and’Rock Festival zawalczą Dream Atlas, Hope i Horrorscope. Pewni występu na małej scenie są już Dreamheart i Metka.

21 kwietnia w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu odbył się pierwszy z półfinałowych koncertów Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival. Przed publicznością i jury zaprezentowało się 10 zespołów, wyłonionych z kilkuset zgłoszeń nadesłanych do Fundacji WOŚP. Były to: Czaqu, Dream Atlas, Dreamheart, Hope, Horrorscope, Maja & Dandysi, Manchiz, Metka, Neshorn i St. James Hotel. Oprócz nich wystąpili także Chorzy (jako gość koncertu) oraz Nocny Kochanek (jako gwiazda).

Wszystkie kapele zaprezentowały wysoki poziom, choć każda z nich przedstawiła inny gatunek muzyczny. Jurorzy musieli jednak wybrać. Ich zdaniem na finał zasłużyli Dream Atlas, Hope i Horrorscope. Zaproszenia na małą scenę otrzymali Dreamheart i Metk. W strefie Lecha zaprezentuje się natomiast formacja St. James Hotel.

Zespoły, które wygrały, 30 czerwca spotkają się w warszawskim klubie Progresja na finale Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival. Kolejne półfinały odbędą się 19 maja w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, 31 maja w klubie Lucerna w Pradze oraz 9 czerwca w klubie Stary Maneż w Gdańsku.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Regulamin konkursu oraz więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie www.woodstockfestival.pl/eliminacje

Naszą relację z pierwszego półfinału Eliminacji do Pol’and’Rock Festival opublikujemy wkrótce.

fot. P. Krupka (Fundacja WOŚP)

 

Komentarze

Dodaj komentarz