Nowy album Jimiego Hendriksa. 10 niepublikowanych utworów

Nowy album Jimiego Hendriksa przygotowuje Sony Music Entertainment. Album „Both Sides Of The Sky” trafi do sprzedaży 9 marca 2018 r. Znajdzie się na nim 13 utworów nieodżałowanego wirtuoza gitary, w tym 10 utworów, które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane.

Przy pomocy gitary, wzmacniacza i efektu fuzz odprawiał rodzaj szamańskiej magii. Jego pojawienie się na scenie był początkiem chaosu, który ustanowił nowy porządek. Przeszło pół wieku po debiucie Jimiego Hendriksa ukaże się nowy album geniusza z Seattle.

„Both Sides Of The Sky” zapowiada się jako jedno z najciekawszych pośmiertnych wydawnictw Hendriksa. Dość powiedzieć, że album ukaże się na kilku różnych nośnikach. Będzie to przede wszystkim porcja nowej, nieznanej dotąd twórczości Hendriksa.

– Od kiedy firma Experience Hendrix w 1997 r. rozpoczęła przywracanie katalogu Jimiego Hendriksa naszym celem było zaprezentowanie fanom jego dorobku w możliwie jak najlepszej jakości – mówi John McDermott, współproducent krążka. – Zależało nam, by pokazać jego dorobek w odpowiednim kontekście. To dla nas duże wyzwanie, ale i absolutnie niesamowita praca.

Współproducentami „Both Sides Of The Sky” obok Johna McDermotta są również Janie Hendriks i Eddie Kramer. Materiał, który znajdzie się na krążku, to utworu Hendriksa nagrane pomiędzy 1968 a 1970 r. Większość z nich Jimi nagrał z basistą Billem Coxem i perkusistą Buddym Milesem.

– Czujemy się zobligowani do tego, by zachować dorobek Jimiego, a także do tego, by dostarczać go w najlepszej wersji fanom na całym świecie. „Both Sides of the Sky” odzwierciedla to podejście, nasze zaangażowanie w sprawę – przekonuje Janie Hendriks, siostra Jimiego Hendriksa i szef firmy Experience Hendrix.

– Dla mnie ma to głębszy wymiar. Jimi i ja kiedyś sobie coś obiecaliśmy. Obiecaliśmy sobie, że będziemy się sobą nawzajem opiekować. Wydając jego archiwalną twórczość, oboje wywiązujemy się z tego zobowiązania – kończy Janie Hendriks.

Przypomnijmy: ostatnim pośmiertnym albumem Hendriksa jest „People, Hell and Angels” z 2013 r.

Płyty oraz merch Jimiego Hendriksa znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz