Bruce Dickinson zachorował na COVID-19 pomimo zaszczepienia

Niepokojące wieści przekazuje Bruce Dickinson. Mieszkający w Londynie frontman Iron Maiden zakaził się koronawirusem. Muzyk był wcześniej zaszczepiony. „Jestem przekonany, że gdybym nie przyjął szczepionki, mógłby to być poważny problem” – komentuje Dickinson.

Koronawirus nie odpuszcza. Wraz z kolejną falą zakażeń zarażają się kolejni muzycy rockowi i metalowi. COVID-19 dopadł Bruce’a Dickinsona, który musiał przełożyć najbliższe spotkania z fanami. Wokalista Iron Maiden wprawdzie czuje się nieźle, ale jest daleki od bagatelizowania problemu.

– Pomyślałem sobie: „O cholera”. Miałem trochę katar. Przez kilka dni czułem się niewyraźnie, trochę jak przy przeziębieniu, ale to było to – w rozmowie z magazynem „Rolling Stone” wyjawił angielski muzyk.

– Mam 63 lata. Jestem przekonany, że gdybym nie przyjął szczepionki, mógłby to być poważny problem – dodał Dickinson.

W przeciwieństwie do sporej grupy artystów głos Ironów nie uważa, że na koncerty powinni być wpuszczani wyłącznie ci, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19. Dickinson twierdzi, że zaszczepienie się to indywidualny wybór. Jednocześnie zaznacza, że każdy powinien to zrobić.

– Osobiście uważam, że ludzie, którzy się nie szczepią, mają złych doradców. Nie chodzi tu o koncerty, a o ich własne zdrowie. Nawet jeśli przyjmiesz dwie dawki, wciąż możesz zachorować i przekazać wirusa innym osobom. Ktoś może przez to zachorować lub nawet umrzeć – podsumował Dickinson.

CZYTAJ TEŻ: TELEDYSK RAMMSTEIN ZAINSPIROWAŁ IRON MAIDEN. „TO PRZEŁOMOWY KLIP”

Przypomnijmy: we wrześniu Iron Maiden wydadzą nowy album „Senjutsu”. Promuje go singiel „The Writing On The Wall”. Póki co jednak ostatnim albumem Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r.

Iron Maiden w lipcu ubiegłego roku mieli wystąpić w Warszawie. Ostatecznie koncert został przełożony. Nowa data to 24 lipca 2022 r. Miejsce koncertu, czyli stadion PGE Narodowy w Warszawie, pozostaje niezmienione.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.