Metal Doctrine Festival odwołany. „Nie zasłużyliśmy na takie traktowanie”

Zła informacja dla fanów metalu, którzy wybierali się na Metal Doctrine Festival. Wobec nacisków ze strony przeciwników wydarzenia, w tym lokalnych duszpasterzy, impreza nie odbędzie się. Organizatorzy poinformowali o tym w oficjalnym oświadczeniu.

Czarne chmury zebrały się nad Metal Doctrine Festival w Piekarach Śląskich, kiedy Duszpasterze Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej zaprotestowali przeciwko mającemu odbyć się w ramach festiwalu koncertowi zespołu Kat & Roman Kostrzewski. Duspasterze zarzucili organizatorom imprezy promowanie satanizmu, pisząc list otwarty do Sławy Umińskiej-Duraj, prezydent Piekar Śląskich (jego treść przytaczaliśmy w artykule: „Duspasterze chcą odwołania koncertu zespołu Kat & Roman Kostrzewski”).

Choć nic nie wskazywało na tak daleko idące konsekwencje protestu lokalnych duszpasterzy, ostatecznie festiwal został odwołany.

„W związku z narastającą falą agresji przeciwników koncertu, wobec tworzenia podziałów wśród mieszkańców, coraz bardziej napiętej atmosfery, wywieranych na nas nacisków, wielu kłamstw i oszczerstw, którymi zostaliśmy potraktowani, krzywdy jaką wyrządza się zwykłym ludziom, mieszkańcom naszego miasta, wobec zwykłej nagonki na nas jako organizatorów festiwalu, a także na władze miasta, zdecydowaliśmy się wycofać z organizacji w tym roku Metal Doctrine Festiwal w Piekarach Śląskich” – w swoim oświadczeniu piszą organizatorzy wydarzenia.

„Wobec sukcesu zeszłorocznej edycji imprezy jesteśmy przekonani, że wszystko, co wydarzyło się w mieście w tym roku, ma podłoże polityczne, a my nie chcemy stać się narzędziem walki wyborczej. Organizowaliśmy tę imprezę społecznie, poświęcając swój czas, a niejednokrotnie także środki finansowe. W żaden sposób nie zasłużyliśmy na takie traktowanie, jakie zafundowali nam organizatorzy protestu” – komentują organizatorzy.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia, trwają rozmowy na temat przeniesienia Metal Doctrine Festival do innego miasta. Gdzie konkretnie póki co nie wiadomo.

Pełną treść oświadczenia organizatorów Metal Doctrine Festivalu udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: impreza miała się odbyć 28 lipca przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

Oprócz formacji KAT & Roman Kostrzewski na Metal Doctrine Festivalu miały zagrać zespoły Witchmaster, Mentor, Krusher, Det Gamle, Besatt, Witchfuck, Prosecutor i Lęk.

Komentarze

Dodaj komentarz